Czytających: 4368

Duszniki-Zdrój: Janik słabo strzelał i wylądował poza podium

Poniedziałek, 31 grudnia 2018, 9:14
Aktualizacja: 9:18
Trzeci raz z rzędu mistrzem Polski w biegu ze startu wspólnego został Łukasz Szczurek.

Zawodnik BKS WP Kościelisko wyprzedził swojego klubowego kolegę Andrzeja Nędzę-Kubińca. Na podium stanął jeszcze Grzegorz Guzik.

Mateusz Janik po złocie w sprincie, tym razem dotarł do mety dopiero na siódmym miejscu. Przed nim finiszowali jeszcze Wojciech Skorusa, Wojciech Filip i Marcin Szwajnos. Ten ostatni został mistrzem Polski w kategorii młodzieżowców.

Miejsca zawodników wychowanych w biathlonowym Czarnym Borze: 5. Wojciech Filip, 7. Mateusz Janik, 10. Przemysław Pancerz, 15. Wojciech Janik, 17. Kacper Rutkowski, 19. Grzegorz Dereń, 21. Tomasz Jurczak, 23. Marcin Kaczanowski, 24. Mateusz Cabała, 26. Robert Szczepaniak.