Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3694
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Janusz Korwin–Mikke ponownie odwiedził Wałbrzych

Wtorek, 21 maja 2019, 7:29
Aktualizacja: Środa, 22 maja 2019, 8:46
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Janusz Korwin–Mikke ponownie odwiedził Wałbrzych
Fot. Robert Bajek
W siedzibie Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego przy ulicy Wysockiego w Wałbrzychu odbyło się wczoraj spotkanie z Januszem Korwinem–Mikke.

Janusz Korwin-Mikke - znany z kontrowersyjnych poglądów i wypowiedzi polityk i publicysta, odwiedził nasze miasto nie po raz pierwszy. Był Posłem na Sejm I kadencji i deputowanym do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji - w ubiegłym roku złożył mandat Europosła. Kilkukrotnie kandydował na urząd prezydenta RP. Był założycielem i prezesem Unii Polityki Realnej, Wolności i Praworządności, Kongresu Nowej Prawicy i partii KORWiN, w której imieniu zawarł koalicję z Ruchem Narodowym, na potrzeby zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Do koalicji dołączyła też organizacja "Pobudka" Grzegorza Brauna i Stowarzyszenie "Skuteczni" Piotra Liroya-Marca. Tak powstała Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy. Jest to prawicowa, eurosceptyczna koalicja, prezentująca głównie narodowy konserwatyzm. Koalicjantów charakteryzują poglądy narodowe, konserwatywne, wolnościowe, proobywatelskie. Najważniejsza jest dla nich wolność i tradycja, a na pierwszym planie jest interes naszego kraju i dobro Polaków. Koalicjanci jasno podkreślają, że pozostają sceptyczni w stosunku do struktur Unii Europejskiej, a nie samej Europy.

Podczas spotkania Janusz Korwin-Mikke, który ubiega się o mandat Europosła w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego w Okręgu nr 12, obejmującym województwa Dolnośląskie i Opolskie, tłumaczył zebranym, że unijne struktury prowadzą jedynie do ograniczania praw obywateli państw członkowskich i że współpraca w ramach Układu z Schengen jest możliwa i korzystna, ale na zupełnie innych zasadach. Z kolei Robert Iwaszkiewicz - Deputowany do Parlamentu Europejskiego stwierdził, że celem Konfederacji jest osiągnięcie jak najlepszego wyniku w wyborach do polskiego Parlamentu, a Eurowybory to tylko pierwszy krok nowo powstałej organizacji.

Twoja reakcja na artykuł?

10
33%
Cieszy
1
3%
Hahaha
2
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
13%
Złości
13
43%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group