Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 1936
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janusz Kuriata na drugim miejscu

Wiadomości: Szczawno Zdrój
Czwartek, 10 grudnia 2009, 11:19
Aktualizacja: 12:12
Autor: ft
Fot. MKS Szczawno Zdrój
Dzięki rewelacyjnym wynikom swoich zawodników w minionym sezonie, MKS Szczawno Zdrój został gospodarzem dwóch ważnych imprez w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodzików w Tenisie Ziemnym. Pierwsza odbyła się w ostatni weekend. Janusz Kuriata zajął w niej drugie miejsce.

W kategorii chłopców do lat 14 Janusz Kuriata przegrał dopiero w finale. Lepszy od niego okazał się zawodnik KKT Wrocław Hubert Hurkacz. Do tego sukcesu podopieczny Roberta Kosińskiego dołożył wraz z Hubertem Hurkaczem pierwsze miejsce w deblu.

Drugi z naszych reprezentantów Piotr Czajkowski niestety w singlu odpadł już w pierwszej rundzie. W deblu natomiast wraz z Patrykiem Wilkiem z Opola dotarł do ćwierćfinału.

- Aby zorganizować turniej tej rangi, klub musi posiadać odpowiednią liczbę punktów bonusowych, które nalicza się z list klasyfikacyjnych Polskiego Związku Tenisowego. Ponieważ reprezentanci szczawieńskiej szkoły tenisa spisali się znakomicie w minionym sezonie, MKS Szczawno Zdrój zimą jest organizatorem dwóch takich imprez i będzie gospodarzem kolejnych trzech w sezonie letnim 2010 – powiedział Robert Kosiński, trener MKS-u.

W przyszłym tygodniu o punkty klasyfikacyjne szczawieńscy młodzicy będą rywalizować w Bytomiu, a zaraz po Nowym Roku wystąpią podczas Mistrzostw Polski w Gliwicach.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group