Sobota, 8 maja
Imieniny: Stanisława, Wiktora
Czytających: 2428
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jarmark, Wigilia i Sylwester – wszystko w Rynku

Wtorek, 20 grudnia 2011, 7:27
Aktualizacja: 10:47
Autor: Sven
Wałbrzych: Jarmark, Wigilia i Sylwester – wszystko w Rynku
Fot. Sven
W końcówce roku, głównie za sprawą corocznego jarmarku, ożywia się wałbrzyski rynek. W tym roku będzie tam także miejska Wigilia i Sylwester.

Do 24 grudnia będzie funkcjonować tradycyjny Wałbrzyski Jarmark Świąteczny. W tym roku postawiono nowe stragany, a i liczba kupców jakby większa niż przed rokiem. Jak to na jarmarku, kupić można przeróżne rzeczy. Od tradycyjnie wypiekanych chlebów, poprzez miody, sery czy świąteczne potrawy aż po ozdoby choinkowe, wyroby rękodzieła artystycznego ciepłe kapcie czy kapelusze.

Zanim tegoroczny jarmark zakończy działalność, czeka wałbrzyszan urządzone przez Gminę spotkanie wigilijne, które odbędzie się w środę, 21 grudnia. Od godziny 15:00 będzie można posłuchać kolęd w wykonaniu laureatki konkursu „Wałbrzych ma talent” Justyny Pieli, chóru Kantilena z Hradec Kralove i kapeli Janicki z Czarnego Boru. Dziecięcy teatr „Frędzle” wystawi Jasełka. Będzie też można liczyć na świąteczny poczęstunek i złożyć sobie wzajemnie życzenia. Wałbrzyscy harcerze przyniosą i podzielą się z wałbrzyszanami Betlejemskim Światłem Pokoju.

Po raz pierwszy od wielu lat wałbrzyski Rynek będzie także miejscem zabawy sylwestrowej. Impreza ma potrwać od godziny 22:00 do 01:00. W tym czasie będzie można potańczyć przy muzyce serwowanej przez DJ-a, wziąć udział w konkursach oraz powitać 2012 rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group