Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 3652
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jasełka w bajkowej formie

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Czwartek, 22 grudnia 2011, 7:51
Aktualizacja: 7:52
Autor: PAW
Fot. użyczone
Dzieci z oddziału przedszkolnego i szkoły podstawowej przy Zespole Szkół Samorządowych w Gorcach przedstawiły w Restauracji ,,Magdalenka” „Bajkowe Jasełka”.

Było to wyjątkowe przedstawienie przygotowane przez Renatę Mikę, Małgorzatę Barsznicę, Barbarę Mandziej i Sławomira Glinkowskiego. Przygotowania rozpoczęły się już pod koniec października. Po opracowaniu scenariusza, nadszedł czas na przydzielenie ról małym artystom oraz przygotowanie odpowiednich strojów i scenografii.

Spektakl zatytułowany „Bajkowe Jasełka” miał szczególny i wyjątkowy charakter. Oprócz tradycyjnych postaci związanych z szopką betlejemską, czyli Maryi i Józefa, przez scenę przewijało się wiele barwnych, bajkowych postaci, m.in. Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Calineczka, Rybak ze złotą rybką i Pinokio. Wszyscy przybyli do lichej stajenki oddać pokłon Dzieciątku oraz wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Niektórzy składali dary, a niektórzy obietnice poprawy.

Podczas spektaklu obecni byli m.in. burmistrz Boguszowa – Gorc Waldemar Kujawa, kierownik wydziału oświaty Marian Pierzynka, sekretarz gminy Irena Dzilińska, ,,Przyjaciele naszej szkoły”, dyrekcja, pracownicy oraz emerytowani pracownicy szkoły, rodzice, dziadkowie.

Występ przed tak liczną i wspaniałą publicznością okazał się wielkim sukcesem. Gratulacjom i nie było końca. Artyści dostali gromkie, zasłużone brawa. Na zakończenie wystąpił dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach, Leonard Górski, dziękując za piękny występ przede wszystkim dzieciom, jednocześnie życząc samych pomyślnych dni w 2012 roku wszystkim przybyłym na „Bajkowe Jasełka”. Głos zabrał również burmistrz Waldemar Kujawa, który wręczył dzieciom słodkie upominki oraz złożył życzenia świąteczne. O dzieciach nie zapomnieli również ,,Przyjaciele naszej szkoły” obdarowując dzieci słodyczami i owocami. Zadowoleni byli goście i sami aktorzy.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group