Niedziela, 7 marca
Imieniny: Pawła, Tomasza
Czytających: 2433
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jazzpospolita w A’ Propos – bilety rozlosowane

Sobota, 29 stycznia 2011, 15:24
Aktualizacja: 15:25
Autor: red
Wałbrzych: Jazzpospolita w A’ Propos – bilety rozlosowane
Fot. organizatorzy
Dziś o godzinie 20.00 w klubie A’ Propos wystąpi Jazzpospolita. Wylosowaliśmy bilety na ten koncert.

By wygrać podwójną wejściówkę na ten koncert należało wziąć udział w naszym konkursie i odpowiedzieć na pytanie, które brzmiało: Czy Jazzpospolita to kwartet pochodzący z Warszawy?

Prawidłowa odpowiedź brzmi TAK. Podwójna wejściówka trafiła do Olgi Kudryk. Gratulujemy.

Warszawski kwartet jeden z najciekawszych debiutów polskiej sceny okołojazzowej ostatnich lat. Muzyka grana przez kwartet to współczesna bardzo obrazowa muzyka klubowa. Jazzpospolita stara się stworzyć nastrój, który zapewni mentalny odlot. Aby to osiągnąć muzycy szukają nowych brzmień – w centrum stawiając nie klasyczne, osłuchane instrumenty, ale domenę nowoczesnej muzyki elektronicznej – syntezator. Jazzpospolita szuka świeżości, stara się przenicować świat, traktując z przymrużeniem oka zasady harmonii. Choć nazwa sugeruje jazzowe korzenie, jednak styl wskazuje na inspirację takimi gatunkami jak nu-jazz, post-rock, funk, drumnbass, ambient, muzyka filmowa czy ilustracyjna. Jazzpospolita to świetna fuzja jazzowej tradycji i post-rockowej nowoczesności. Znakomity warsztat, melodyczna wyobraźnia, doskonała znajomość współczesnego muzycznego języka.

Grupa powstała w 2008 roku z inicjatywy basisty Stefana Nowakowskiego i perkusisty Wojtka Oleksiaka, a następnie dołączyli do niej Michał Przerwa – Tetmajer i Michał Załęski. W swoim debiutanckim roku 2009 odnieśli duży sukces na polskiej scenie alternatywnej, wydając EP-kę zatytułowaną umownie „POLISHED JAZZ” przez co są porównywali do The Cinematic Orchestra, Jaga Jazzist czy Tortoise.

W czerwcu 2010 utwór „Polished Jazz” został wydany na składance „Jazz Lounge Cinema 4” .Długogrający album zatytułowany Almost Splendid ukazał się 12 października 2010. Płyta ta to mocny głos na polskiej okołojazzowej scenie. Zaskakująca bowiem nie tylko ciekawymi kompozycjami i nieszablonowymi harmoniami, ale również doskonałym brzmieniem.
Koncert Jazzpospolitej to muzyka zespołu jeszcze ciekawsza muzyka zespołu oraz kompozycje często odbiegające od studyjnych wersji.
Jazzpospolita to błyskotliwi kombinatorzy, dla których jazz to tylko materia, którą można sprytne obrobić i przetworzyć”

Łukasz Halicki - „Polisz Mnie”

Skład:
Stefan Nowakowski - acoustic bass
Wojtek Oleksiak - drums
Michał Przerwa-Tetmajer - guitar
Michał Załęski - keyboards, synthetizers.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group