Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 3774
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Jedlina stawia na sport i rekreację

Poniedziałek, 13 marca 2023, 10:43
Aktualizacja: 12:45
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Jedlina stawia na sport i rekreację
Fot. UM Jedlina–Zdrój
W ubiegłym tygodniu Burmistrz Jedliny–Zdroju Leszek Orpel spotkał się z prezesami oraz przedstawicielami jedlińskich klubów sportowych w celu omówienia zasad współpracy i uzgodnienia kalendarza wydarzeń sportowo – rekreacyjnych w roku bieżącym.

Ważnym elementem spotkania było omówienie zasad współpracy pomiędzy Centrum Kultury i szkołą podstawową. Rozmowy dotyczyły zajęć prowadzonych w szkole, udziału uczniów w zawodach sportowych, rozwijaniu pasji i umiejętności dzieci i młodzieży.

Dyrektor Centrum Kultury Wiesław Zalas przedstawił kalendarz wydarzeń sportowych, wśród których wymienić należy turnieje piłkarskie, turnieje gry w petanque, zawody rowerowe i wspinaczkowe, gry w badmintona, festiwal biegowy, narciarstwo, grę w szachy, brydża, oraz powracający do kalendarza imprez festiwal terenoterapii.

W tym roku Festiwal Trenoterapii ma być wydarzeniem, które pokaże walory naszego miasta, gdzie można uprawiać różne dziedziny sportu i ma to być impreza o charakterze rekreacyjno-sportowym. Zorganizowane zostaną także Dni Sportu i szereg innych imprez sportowo – rekreacyjnych skierowanych zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Burmistrz Miasta poinformował o nowych inwestycjach, których budowa niebawem się rozpocznie, a mianowicie będzie to budowa Parku Wodnego, całorocznego grawitacyjnego toru saneczkowego, oraz miasteczka rowerowego.

Na zakończenie spotkania Burmistrz Leszek Orpel podziękował Prezes Beacie Urbaniak – Petanque Jedlina, Prezes Grażynie Resiak z Uczniowskiego Klubu Sportowego oraz Prezesowi Jackowi Żmudzie – KS „Zdrój”, a także Dyrektorowi Zespołu Szkolno– Przedszkolnego Robertowi Hulewiczowi, nauczycielom lekcji wychowania fizycznego i wszystkim osobom zaangażowanym w działalność sportową za poświęcony czas i pracę, którą wykonują z dziećmi i młodzieżą z jedlińskiego, sportowego miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

5
38%
Cieszy
4
31%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group