Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 5795
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Jedlina z nowym skarbnikiem

Piątek, 17 maja 2024, 11:32
Aktualizacja: 14:04
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Jedlina z nowym skarbnikiem
Fot. użyczone
– Kiedy 7 maja objęłam urząd burmistrza, dotychczasowa skarbnik miasta Jedliny–Zdróju, Marzena Wróbel nie pełniła już swojej funkcji. Została odwołana w dniu 25 kwietnia przez Radę Miasta poprzedniej kadencji, na wniosek poprzedniego burmistrza – mówi Ilona Bujalska, burmistrz Jedliny–Zdroju.
- Funkcja skarbnika jest kluczowa i niezbędna dla każdego miasta, dlatego zwróciłam się do obecnej Rady Miasta z prośbą o zwołanie sesji nadzwyczajnej i powołanie nowego skarbnika. Na to stanowisko rekomendowałam Magdalenę Przyszlak-Świerkowską. Kandydatura została zaakceptowana, a radni jednogłośnie przegłosowali uchwałę, ustanawiając stanowisko skarbnika miasta Jedlina-Zdrój - informuje burmistrz.

Magdalena Przyszlak-Świerkowska jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego (wydział prawa i administracji kierunek administracja publiczna) oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (studia podyplomowe audyt w administracji publicznej i przedsiębiorstwach prywatnych). Posiada także Certyfikat Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej w Warszawie - Audytor Wewnętrzny. Od 26 lat pracuje w finansach samorządowych. W urzędzie gminy zajmowała stanowiska między innymi głównej księgowej szkoły oraz głównej księgowej instytucji kultury.

Twoja reakcja na artykuł?

20
61%
Cieszy
1
3%
Hahaha
3
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
12%
Złości
5
15%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group