Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 3107
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jedlina – Zdrój: „Trzeźwy kierowca”

Wiadomości: Jedlina - Zdrój
Środa, 22 kwietnia 2015, 6:20
Aktualizacja: 11:22
Autor: Dorota Romanowska
Fot. Dorota Romanowska
W ramach realizowanych na terenie Jedliny–Zdroju działań profilaktycznych przeprowadzono akcję związaną z propagowaniem trzeźwości kierowców.

Jej inicjatorem była Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Komisariat Policji w Głuszycy. Działania skierowane zostały do uczniów klas VI szkoły podstawowej oraz wszystkich klas gimnazjum. W trakcie każdego spotkania oprócz przekazywania treści związanych ze szkodliwością spożywania alkoholu, funkcjonariusze Policji zapoznają młodzież z tym aspektem ich pracy, który jest bezpośrednio związany z trzeźwością osób kierujących pojazdami.

Prezentowane są też urządzenia służące badaniom na określenie alkoholu w wydychanym powietrzu. Następnie pokazywane są –nierzadko drastyczne – filmy o zgubnych skutkach spożywania alkoholu przez kierowców. Ostatnim , najbardziej atrakcyjnym elementem jest bezpośredni udział młodzieży w dokonywaniu przez policjantów kontroli trzeźwości kierowców, którym –po stwierdzeniu trzeźwości- wręczane są przez uczniów Dyplomy Super Kierowcy.

Celem zainicjowanej akcji jest budowanie wśród nastolatków odpowiedzialności za siebie i innych, edukacja w zakresie odpowiedzialności karnej, zachęcenie do reagowania, gdy pijany kierowca będzie chciał prowadzić samochód oraz budowanie wśród młodzieży przekonania o wyłącznie pozytywnym aspekcie działań profilaktycznych.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Gość1 22-04-2015 12:03
Super akcja. Pouczająca i mądra. Gratuluje pomysłodawcom :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group