Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 3773
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Jest kasa na drogi wojewódzkie

Czwartek, 28 lipca 2016, 6:45
Autor: red
REGION: Jest kasa na drogi wojewódzkie
Fot. użyczone
Około 7 milionów złotych samorząd województwa dolnośląskiego przeznaczy na realizację „Programu modernizacji dróg wojewódzkich” w roku 2017.

Będzie on realizowany we współpracy z lokalnymi samorządami. Wnioski o udział w programie można składać do 15 września. Program powstał z inicjatywy radnych sejmikowego klubu Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego.

W połowie lipca zarząd województwa określił zasady realizacji programu modernizacji dróg wojewódzkich. Będą to najczęściej remonty i przebudowy krótkich odcinków tras przeprowadzane we współpracy samorządu województwa i poszczególnych gmin.
- Aby zakwalifikować się do programu, jednostki samorządu terytorialnego będą zobowiązane do złożenia wniosku w roku poprzedzającym termin realizacji remontu. O tym, czy dany odcinek drogi zakwalifikuje się do programu, decydować będą ściśle określone kryteria. Są wśród nich - poziom natężenia ruchu, stan techniczny drogi czy też ilość wypadków na niej - wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski.

Zgodnie z założeniami programu, na terenie jednej gminy w danym roku budżetowym może być realizowane jedno zadanie, a maksymalny udział Województwa Dolnośląskiego w jego finansowaniu to 500 tysięcy zł.
- Od 1 sierpnia startujemy z naborem wniosków w nowym budżecie modernizacji dróg wojewódzkich. Przy współudziale finansowym gmin i powiatów wyremontujemy odcinki dróg w obrębie jednostek samorządu terytorialnego - informuje Jerzy Michalak, członek zarządu województwa.

W tym roku nabór wniosków zakończy się 15 września. Po tym terminie opracowana zostanie lista z zadaniami wytypowanymi do realizacji. Na przełomie października i listopada samorząd województwa podpisze z lokalnymi samorządami porozumienia, dzięki którym możliwa będzie ich realizacja. Przewidywany termin zakończenia prac upłynie z końcem roku 2017.
- Nasza inicjatywa wynikała z rozmów prowadzonych z samorządowcami, którzy wielokrotnie postulowali uruchomienie tego typu programu. Co niezwykle istotne, udało się wypracować bardzo transparentny i jednoznaczny system oceny wniosków - mówi Janusz Marszałek, wiceprzewodniczący klubu Dolnośląski Ruch Samorządowy.

Środki na realizację programu pochodzą z budżetu województwa i są efektem oszczędności uzyskanych w toku realizacji inwestycji drogowych.

Treść programu dostępna jest na stronie internetowej DSDiK we Wrocławiu pod adresem www.dsdik.wroc.pl w zakładce „Program - drogi”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group