Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 1892
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jest koncepcja, jak zagospodarować Starą Kopalnię

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 19 grudnia 2012, 12:22
Aktualizacja: 12:23
Autor: PAW
Fot. red
Podczas wczorajszej konferencji prasowej zaprezentowana została koncepcja dotycząca wykorzystania obiektów należących do kompleksu Stara Kopalnia.

Projekt Stara Kopalnia jest w trakcie realizacji. Zgodnie z zamierzeniami prezydenta Romana Szełemeja, ma to być miejsce skupiające instytucje kultury i będące centrum lokalnej kultury.

Firma Nizio International przygotowała już wstępną koncepcję, jak najlepiej wykorzystać i zagospodarować obiekty Starej Kopalni. Ta koncepcja ma spowodować, że to miejsce będzie chętnie odwiedzane przez wałbrzyszan i to w różnym wieku, ale również turystów przyjeżdżających do naszego miasta. Temu właśnie mają służyć planowane warsztaty, wystawy, koncerty. Stara Kopalnia nie ma być typowym centrum nauki. Ma dawać wałbrzyszanom znacznie więcej atrakcji i możliwości. Jednym z pomysłów jest ten, by to sami mieszkańcy Wałbrzycha włączali się w funkcjonowanie Parku Wielokulturowego choćby poprzez propozycje tematów warsztatów. Jedną z ciekawszych propozycji, jaka została zaprezentowana podczas konferencji, jest ta dotycząca organizowania niedzielnych pikników dla mieszkańców Wałbrzycha i okolic. Koncepcja jest cały czas dyskutowana i dopracowywana. Stara Kopalnia ruszy prawdopodobnie w 2014 roku i do tego czasu ostateczny kształt koncepcji ma być gotowy.

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group