Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 1914
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jest pierwsza umowa w ramach rządowego programu „Wsparcie w starcie II”!

Poniedziałek, 29 grudnia 2014, 16:28
Autor: red
Wałbrzych: Jest pierwsza umowa w ramach rządowego programu „Wsparcie w starcie II”!
Fot. organizatorzy
Dziś w siedzibie Funduszu Regionu Wałbrzyskiego Jakub Szymanowicz podpisał umowę na pierwszą pożyczkę w ramach rządowego programu „Wsparcie w starcie II”. 24–latek z Wrocławia, absolwent Politechniki Wrocławskiej otwiera firmę „SOLISA”, która zajmie się badaniami energetycznymi budynków.

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego od początku listopada realizuje rządowy program „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II” dla województw dolnośląskiego i lubuskiego. W ramach programu studenci, absolwenci i bezrobotni mogą otrzymać nawet 75 tys. zł niskooprocentowanej pożyczki na założenie własnego biznesu. Na terenie obu województw FRW dysponuje kwotą ponad 6 milionów złotych.

A pożyczki udzielane są na wyjątkowo atrakcyjnych zasadach. To m.in.: oprocentowanie roczne ok. 0,56%, okres spłaty do 7 lat oraz brak opłat za rozpatrzenie wniosku i obsługę pożyczki.

„Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II" za cel stawia sobie rozwój przedsiębiorczości oraz tworzenie nowych miejsc pracy, jako elementy rozwoju rynku pracy, przeciwdziałania bezrobociu i promowania zatrudnienia.

Wnioski o pożyczkę przyjmowane są od 17 listopada 2014r., a na realizację całego przedsięwzięcia Fundusz Regionu Wałbrzyskiego ma czas do 31 grudnia 2016r.

- Zainteresowanie programem jest spore, co cieszy nas bardzo. Proces podejmowania decyzji o skorzystaniu z pożyczki „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II” jest u klientów jednak nieco wydłużony. Widzimy, że osoby, które myślą o założeniu własnej firmy, decyzję tę rozważają dokładnie. Zdecydowanie szybciej z naszej oferty korzystają przedsiębiorcy, którzy już funkcjonują na rynku - mówi Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. - Dlatego też cenną formą wsparcia dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą jest nasz program bezpłatnych szkoleń i doradztwa – dodaje.

Wszyscy, którzy skorzystają z pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej oraz ci, którzy zamierzają z niej skorzystać, dodatkowo mogą być objęci bezpłatnym doradztwem i szkoleniem. Natomiast funkcjonujący już przedsiębiorcy mogą ubiegać się o pożyczkę na tworzenie nowych miejsc pracy dla osób bezrobotnych.

-O założeniu własnej firmy myślałem już od dawna, jeszcze w trakcie studiów. O programie „Wsparcie w starcie” słyszałem już podczas jego pierwszej edycji, dlatego z uruchomieniem działalności gospodarczej czekałem na kolejne rozdanie rządowych środków – mówi Jakub Szymanowicz, absolwent kierunku „Energetyka” na Politechnice Wrocławskiej, obecnie przedsiębiorca, właściciel firmy „SOLISA”. - Za środki, o które aplikowałem kupię m.in. kamerę termowizyjną oraz zestaw pomiarowy do testów szczelności – zapowiada.

Firma „SOLISA” będzie prowadziła badania energetyczne budynków, badania termowizjne oraz wykonywała testy szczelności. Będzie zajmowała się również doradztwem energetycznym.

Szczegółowe informacje o rządowym programie „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II”, a także regulamin oraz kalkulator pożyczkowy znajdują się na stronie www.frw.pl.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group