Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 4337
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jest zielone światło na budowę obwodnicy

Czwartek, 14 września 2017, 10:16
Aktualizacja: Wtorek, 19 września 2017, 15:33
Autor: red
Wałbrzych: Jest zielone światło na budowę obwodnicy
Fot. użyczone
13 września podpisane zostało ostateczne porozumienie w sprawie budowy zachodniej obwodnicy Wałbrzycha.

Umowa pomiędzy podlegającemu ministrowi infrastruktury Centrum Unijnych Projektów Transportowych a gminą Wałbrzych
przewiduje przekazanie blisko 300 milionów złotych dofinansowania inwestorowi, jakim jest gmina Wałbrzych. Ponadto, w myśl zawartego wcześniej porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, miasto otrzyma również środki na realizację odcinka biegnącego na terenie Szczawna-Zdroju. Jest to szczęśliwy koniec trudnej, prawie 20-letniej batalii o realizację zachodniej obwodnicy Wałbrzycha.

Michał Dworczyk, poseł okręgu wałbrzyskiego:
- Zgodnie z zapowiedziami z początku roku, rząd Prawa i Sprawiedliwości realizuje obietnicę o skierowaniu środków na budowę obwodnicy Wałbrzycha. Podpisana umowa definitywnie kieruje do Wałbrzycha gigantyczną, największą w historii miasta dotację, na którą składają się środki zarówno na część wałbrzyską, jak również część biegnącą przez teren Szczawna-Zdroju. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, w szczególności Ministerstwu Rozwoju, Ministerstwu Infrastruktury i wałbrzyskim radnym Prawa i Sprawiedliwości. Realizacja tego zadania to kolejny przykład na to, że rząd Pani Premier Beaty Szydło skutecznie realizuje Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, która za jeden z najważniejszych celów ma wspieranie nie tylko największych aglomeracji, ale także średnich i mniejszych miejscowości, w szczególności takich, które ucierpiały na przemianach gospodarczych.

Podpisanie umowy oznacza, że ze strony rządu spełnione zostały wszystkie zobowiązania i formalności konieczne do realizacji inwestycji. Kolejnym krokiem będzie już przygotowanie i ogłoszenie przetargu przez miasto.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group