Niedziela, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 2512
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jeszcze można włączyć się do akcji „Szlachetna Paczka”

Czwartek, 1 grudnia 2011, 18:17
Aktualizacja: Piątek, 2 grudnia 2011, 7:56
Autor: PAW
Wałbrzych: Jeszcze można włączyć się do akcji „Szlachetna Paczka”
Fot. organizatorzy
SZLACHETNA PACZKA to system pomnażania dobra, w którym konkretna pomoc trafia do konkretnych osób. Paczka łączy w przemyślany sposób tysiące ludzi: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców (wspierają konkretną rodzinę) i dobroczyńców (wsparcie finansowe).

Jak działa SZLACHETNA PACZKA?

Najpierw wolontariusze szukają potrzebujących w swojej okolicy. Informacje o rodzinach i potrzebnej pomocy umieszczają na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Tutaj darczyńcy mogą sami wybrać ludzi, którym pomogą i przygotować dla nich PACZKĘ według szczegółowej listy potrzeb.

Dlaczego warto zrobić SZLACHETNĄ PACZKĘ?

SZLACHETNA PACZKA to mądra i przemyślana pomoc konkretnym ludziom, integracja grupy poprzez wspólne działanie, zaangażowanie społeczne, realny wpływ na ludzi w najbliższej okolicy, bezcenne doświadczenie i satysfakcja z pomagania innym.

Jak można włączyć się w SZLACHETNĄ PACZKĘ?

Wystarczy wejść na www.szlachetnapaczka.pl, wybrać jedną z rodzin w potrzebie i przygotować dla niej pomoc według szczegółowej listy. PACZKĘ dla jednej rodziny może przygotować grupa przyjaciół, znajomych, bliskich, studentów na uczelni, kolegów z pracy.

Akcja trwa od 19 listopada do 11 grudnia.

SZLACHETNĄ PACZKĘ można też wesprzeć wysyłając SMS o treści PACZKA na numer 75 465 (koszt 5 PLN z VAT), a także poprzez wpłaty online na stronie: www.szlachetnapaczka.pl.

Akcja organizowana jest już po raz jedenasty przez Stowarzyszenie WIOSNA. W ubiegłym roku poprzez SZLACHETNĄ PACZKĘ została przekazana pomoc o wartości 10 milionów złotych 8201 potrzebującym rodzinom w całej Polsce.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group