Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Marii
Czytających: 5697
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Jeżdżą na promilach

Niedziela, 11 lipca 2021, 6:30
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Jeżdżą na promilach
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci każdego dnia podejmują działania mające na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy za kierownice swoich pojazdów wsiadają bez wymaganych uprawnień do kierowania oraz w stanie nietrzeźwości.

7 lipca kilka minut po godzenie 18:00 policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu z polecenia dyżurnego udali się na Plac Grunwaldzki w Wałbrzychu, gdzie ma znajdywać się nietrzeźwy kierujący. Na miejscu policyjny patrol zatrzymał 41-latka, który kilka minut wcześniej z piskiem opon wjechał na chodnik i udał się do pobliskiej apteki. Z relacji świadków zdarzenia mężczyzna miał trudności z wyjściem z pojazdu, było widać, że jest pijany. Podejrzenia te zostały potwierdzone. Po wykonaniu badania okazało się, że wałbrzyszanin prowadził pojazd mając prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie. Dzięki błyskawicznej reakcji świadków nieodpowiedzialny kierujący został wyeliminowany z ruchu i tym samym nie doszło do tragedii. Poza dotkliwą karą finansową Sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec wobec mężczyzny długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2.

Następnego dnia po godzinie 2:00 na ul. Noworudzkiej w Wałbrzychu, również policjanci z wałbrzyskiej prewencji, wyeliminowali z ruchu 38-latka, który prowadził pojazd pomimo obowiązującego zakazu do ich kierowania. W trakcie dalszych czynności w futerale telefonu komórkowego zatrzymanego, ujawnili środki psychotropowe w postaci amfetaminy. Z mężczyzną podróżowała 27-letnia wałbrzyszanka, która również posiadała przy sobie narkotyki. 38-latek już usłyszał zarzut posiadania narkotyków i kierowania pojazdem pomimo orzeczonego zakazu. Grozi mu do 5 lat pozbawiania wolności oraz kolejny zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat. Zatrzymana kobieta może trafić za więzienne kraty nawet na 3 lata.

Do kolejnego zatrzymania doszło tego samego dnia kilka minut po godzinie 14:00 w Głuszycy na ul. Grunwaldzkiej. Policjanci z tamtejszego komisariatu zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który kierował samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie urządzeniem wykazało ponad 2 promila alkoholu w jego organizmie. W trakcie dalszej kontroli okazało się, że 37-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego do listopada 2021 roku ma orzeczony przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group