Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 3084
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jimi Hendrix symfonicznie

Wtorek, 25 września 2012, 10:24
Autor: PAW
Wałbrzych: Jimi Hendrix symfonicznie
Fot. organizatorzy
Leszek Cichoński i Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu zapraszają na niezwykły koncert. 28 września o godzinie 19.00 w hali sportowo–widowiskowej wałbrzyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wysockiego 11a, najbardziej znane utwory Jimiego Hendrixa zabrzmią w zupełnie nowych aranżacjach.

Wielu artystów przearanżowało swego czasu swój dorobek na nowe dzieła, zagrane z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Zrobili tak między innymi królowie muzyki ciężkiej – zespół Metallica, zmysłowy Sting, czy - na rodzimym podwórku - Coma i Perfect. Brzmienie dobrze znanych utworów wzmocnione za sprawą klasycznych instrumentów smyczkowych i dętych zyskuje wtedy zupełnie nową jakość.

Jimi Hendrix - gitarzysta wirtuoz, którego geniusz i sceniczna charyzma na zawsze wyrobiły mu miejsce w panteonie rocka, za życia nie zagrał swojej muzyki z orkiestrą symfoniczną. Leszek Cichoński postanowił nadrobić to 40 lat po śmierci idola.

Gitarzysta, animator kultury, główny pomysłodawca akcji bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu - Leszek Cichoński, przearanżował dzieła Jimiego Hendrixa i wraz z absolwentami Wrocławskiej Akademii Muzycznej Marleną Mruz i Jakubem Zwaryczem z grupy Scoreart opracował orkiestracje. Swój wkład w tę pracę wniósł muzyk Filharmonii Sudeckiej, Paweł Stuczyński. Projekt "Hendrix symfonicznie” to próba stworzenia nowej jakości wiecznie żywych utworów mistrza gitary. Premiera koncertu, która miała miejsce w czasie festiwalu „Thanks Jimi 2011” we Wrocławiu, zgromadziła w Hali Orbita prawie 2.500 widownię.

Najbardziej znane hity, jak „Foxy Lady”, „Voodoo Child”, czy „Hey Joe” w zupełnie nowym, wzbogaconym brzmieniu, można będzie usłyszeć podczas koncertu „Hendrix symfonicznie”, który odbędzie się 28 września w Wałbrzychu. Orkiestrę Filharmonii Sudeckiej poprowadzi jej szef - Jerzy Kosek.

Wystąpią muzycy współpracujący z Cichońskim od dawna:
Tomasz Grabowy – gitara basowa,
Robert Jarmużek – instr. klawiszowe,
Łukasz Sobolak - perkusja
oraz soliści:
Jorgos Skolias – vocal,
Łukasz Łyczkowski – vocal,
Leszek Cichoński – autor projektu, gitara & vocal.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group