Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 3542
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Joszko Broda z wizytą

Czwartek, 28 stycznia 2021, 10:29
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Joszko Broda z wizytą
Fot. organizatorzy
Góralska tradycja, rodzinne muzykowanie, powrót do korzeni i ochrona wartości, a wszystko to w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze podczas warsztatów realizowanych w ramach projektu „Zagłębie kultury na Dolnym Śląsku”.

Warsztaty odbyły się w ubiegłą niedzielę (24 stycznia), a udział w nich wzięli wspaniali artyści: Joszko Broda i Kapela Góralska Janicki oraz znawca tradycji i antropolog kultury Henryk Dumin.

Gmina Czarny Bór znalazła się w śród 7 gmin Dolnego Śląska wytypowanych do realizacji koncertów i warsztatów muzyka i promotora aktywności środowisk wiejskich w dziedzinie ochrony tradycji. W ramach projektu Joszko Broda w każdej
z wytypowanych gmin spotyka się z artystami ludowymi, zespołami folklorystycznymi. Ze względu na pandemię spotkania te odbywają się bez udziału publiczności oraz w reżimie sanitarnym.
- Cieszymy się, że Gmina Czarny Bór znalazła się w gronie uczestników projektu. Dziękujemy inicjatorom za dostrzeżenie ogromnego potencjału kulturowego, który drzemie w naszych mieszkańcach - mówił podczas spotkania Adam Górecki, wójt gminy.

Już wkrótce B+CK w Czarnym Borze udostępni materiał z tej wyjątkowej wizyty zawierający wykonania dawnych pieśni oraz komentarze etnologiczne i muzykologiczne.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
33%
Smuci
1
33%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group