Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 2381
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Józef Piksa twierdzi, że Zarząd Powiatu postąpił nieetycznie

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Czwartek, 17 stycznia 2013, 10:00
Aktualizacja: Piątek, 18 stycznia 2013, 7:38
Autor: PAW
Fot. PAW
– Zarząd Powiatu miał obowiązek przygotować budżet na 2013 rok, a tego nie zrobił. Ponadto kilka decyzji podjętych przez Zarząd pod koniec 2012 roku budzi moje wątpliwości – mówi Komisarz Wyborczy Powiatu Wałbrzyskiego Józef Piksa.

Rada Powiatu Wałbrzyskiego na ostatniej sesji w starym roku nie podjęła uchwały budżetowej, bowiem jak twierdzili radni, nie ma formalnej decyzji dotyczącej przejęcia długu Powiatu przez Gminę Wałbrzych.
- Ta sytuacja wymusza na mnie podejmowanie kolejnych decyzji – mówi Józef Piksa. – Budżet został niedoszacowany, brakuje około 9 milionów zł. Uważam, że działania Zarządu Powiatu nie były do końca przemyślane – mam tu na myśli podwyżki dla członków Zarządu, kiedy wiadomo już było, że Powiat w takim kształcie przestanie istnieć, zakup dwóch nowych samochodów za kwotę około 200 tysięcy złotych. Kolejnym przykładem jest przyznanie dodatku specjalnego dla radcy prawnego.

Piksa zaznaczył, że odbiera te decyzje Zarządu jako takie, które miały w ewidentny sposób utrudnić pracę Komisarzowi Wyborczemu, który objął Powiat od 1 stycznia 2013 roku.
- Zarząd powinien przygotować budżet, byśmy mogli teraz normalnie funkcjonować. To zostało zaniedbane – mówi Piksa. – Myślę, że członkowie Zarządu łudzili się, że ostatecznie nie dojdzie do podziału Powiatów i zachowają oni swoje funkcje.

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group