Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4317
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jubileusz 70–lecia „Dodatków Szewskich”

Sobota, 6 lutego 2016, 10:20
Aktualizacja: Sobota, 13 lutego 2016, 16:15
Autor: red.
Wałbrzych: Jubileusz 70–lecia „Dodatków Szewskich”
Fot. Robert Bajek
Mieszczący się w Wałbrzychu przy ulicy Sienkiewicza sklep z artykułami szewskimi funkcjonuje już od 70 lat. Powiększające się grono zadowolonych klientów sprawia, że firma utrzymuje się na rynku nieprzerwanie od siedmiu dekad.

70 lat w branży to niewątpliwy sukces firmy „Aldak” sc. Został on dostrzeżony nie tylko przez liczne grono klientów, ale również przez władze Wałbrzycha, czego dowodem jest list gratulacyjny, który z rąk prezydenta Romana Szełemeja odebrała podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej właścicielka firmy – Beata Kędzieja.

„Dodatki szewskie” to najstarsza w Wałbrzychu placówka handlowa, która zachowała swoją pierwotną branżę. Odwiedzający klienci często wyrażają opinie, że sklep ma swego rodzaju duszę i specyficzny klimat lat minionych. W sklepie znajduje się wiele elementów wyposażenia pochodzących sprzed dziesięcioleci, co potęguje wrażenie zatrzymania tego miejsca w czasie. Jest to zabieg zamierzony i wymagający sporych starań ze strony właścicieli firmy. Współczesne jest natomiast zaopatrzenie sklepu w bardzo dobrej jakości branżowe artykuły, a także możliwość zasięgnięcia profesjonalnej porady, np. m.in. z zakresu pielęgnacji i renowacji wyrobów ze skór.

- Praca, praca i jeszcze raz praca. Trzeba ciężko pracować by móc zarówno się utrzymać, jak i nadążyć za rozwojem branży. Ta branża bowiem, jak wiele innych zresztą, dynamicznie się zmienia. Asortyment w sporym procencie zmienia się tak szybko, że ciągle trzeba się uczyć nowych rzeczy. Dbamy o zachowanie czystości branży, ale wprowadzamy niewielki procent towarów, o które klienci po prostu pytają , pomimo, że są to towary spoza branży. Wystarczy uważnie i z życzliwością słuchać ludzi, którzy do nas przychodzą. Jubileusz firmy nie byłby możliwy, gdyby nie cenny składnik kapitału w postaci sprawdzonego od wielu lat grona kontrahentów. Ciekawostką może być fakt, że z niektórymi z osób-firm współpracujących znamy się ze słyszenia, nigdy się nie widzieliśmy mimo wielu lat wspólnej pracy. Cechą wspólną kontaktów zawodowych ze stałymi kontrahentami jest bezwzględne zaufanie, co niezwykle pomaga obu stronom i jest traktowane jako oczywisty i niezbędny warunek wzajemnej współpracy. Myślę, że jest to warte podkreślenia . Najcenniejszą zaś częścią kapitału firmy jest ciągle rosnące grono usatysfakcjonowanych, czyli powracających klientów – powiedziała właścicielka firmy.

O początkach działalności sklepu właścicielka firmy powiedziała:

Po wyzwoleniu w kraju panował ogromny deficyt wielu towarów, w tej liczbie i buty były artykułem poniekąd luksusowym. Ludzie wtedy mieli najczęściej jedną parę butów, jeśli je w ogóle posiadali. Dbano więc o ten skromny stan posiadania, naprawiano obuwie dopóki się nadawało do naprawy. W ślad za powstającymi zakładami usług szewskich pojawiła się potrzeba stworzenia miejsca zaopatrzenia w artykuły szewskie zarówno rzemieślników, jak i ludności. Potem nastał czas masowej produkcji obuwia, co nie wykluczało potrzeby istnienia sklepu branży szewskiej. Kolejne dziesięciolecia przynosiły dalsze zmiany warunków i poziomu życia wałbrzyszan. Nie pozostało to bez wpływu na asortyment w sklepie . Nadążanie za potrzebami
klientów jest pierwszą powinnością firmy, która chce się utrzymać na rynku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group