Środa, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 1838
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jubileusz Klubu Abstynenta w Świebodzicach

Wiadomości: Region
Środa, 28 sierpnia 2013, 6:25
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
To już pięć lat – świebodzicki Klub Abstynenta świętuje okrągłą rocznicę działalności. Na swój jubileusz członkowie Klubu zaprosili gości i przyjaciół. Uroczyste spotkanie odbyło się w sobotę, 24 sierpnia, w siedzibie Klubu przy ul. Parkowej 4 czyli w Centrum Rehabilitacji Społecznej.

Gości przywitał Roman Kozak, szef Klubu podkreślając, jak wiele to miejsce znaczy dla osób korzystających z porad, terapii i wsparcia. Na co dzień do Klubu uczęszcza około 30 osób.

Wśród zaproszonych na uroczystość gości znaleźli się: posłanka na Sejm RP Anna Zalewska, Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, Bogusława Czupryn, przedstawicielka UM w Wałbrzychu, odpowiedzialna za współpracę z organizacjami pozarządowymi oraz Liana Sztor, działaczka społeczna wspierająca od lat działalność Klubu. Współgospodynią spotkania była szefowa Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Aldona Górska.

- Najważniejsi są ludzie, zwłaszcza, jeśli chcą coś zrobić dla siebie i innych - podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - A obowiązkiem samorządu jest wspierać takie inicjatywy.

Klub prowadzony jest przez wałbrzyskie Stowarzyszenie Krzewienia Trzeźwości w Rodzinie Klub Abstynenta "ODNOWA", którego szefem jest Bolesław Nowak, ale w Świebodzicach działa dzięki dotacjom z gminy.

Organizacja zajmuje się pomaganiem osobom z problemem alkoholowym, promowaniem trzeźwości. Klub chętnie współpracuje ze świetlicą środowiskową, która znajduje się w CRS, realizując w ten sposób idee ośrodka czyli obiektu integrującego społecznie różne środowiska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group