Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 3826
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Jubileusz Stowarzyszenia Współpracy Polska–Wschód

Poniedziałek, 20 listopada 2017, 6:41
Aktualizacja: 9:22
Autor: Robert Bajek
REGION, Szczawno-Zdrój: Jubileusz Stowarzyszenia Współpracy Polska–Wschód
Fot. Robert Bajek
W Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie–Zdroju odbyła się wczoraj Gala i Koncert Jubileuszowy z okazji 25–lecia Stowarzyszenia Współpracy Polska–Wschód.

Koncert nosił nazwę "Kwiaty Polskie" a wykonawcami byli artyści z Białorusi. Uroczystość Jubileuszu była też okazją do wyróżnienia osób, instytucji i jednostek samorządowych okolicznościowymi medalami Mickiewicz-Puszkin, nadawanymi za istotny wkład w działalność i rozwój Stowarzyszenia, oraz zaangażowanie na rzecz budowania dobrosąsiedzkich stosunków z państwami leżącymi za naszą wschodnią granicą.

Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód to organizacja pozarządowa, której celem jest rozwijanie współpracy z naszymi wschodnimi sąsiadami. Obszarem działań Stowarzyszenia jest kultura, nauka, sport, turystyka, oświata, technika i gospodarka. Wśród państw partnerskich Stowarzyszenia znalazły się: Rosja, Ukraina, Uzbekistan, Mołdawia, Białoruś, Kazachstan i Armenia. Działania Stowarzyszenia polegają na promowaniu w krajach partnerskich polskiej kultury, sztuki i tradycji, oraz przedstawianiu kultury tych krajów w Polsce. Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód jest organizatorem wielu wystaw, koncertów, prezentacji, warsztatów, wycieczek i konferencji naukowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group