Czytających: 4845

Wałbrzych: Juniorzy Górnika pokonali Turów

Wtorek, 12 marca 2013, 13:36
Autor: red
W bardzo ważnym meczu koszykarskim, juniorzy wałbrzyskiego Górnika pokonali Turów Zgorzelec.

Dla biało-niebieskich było to bardzo istotne spotkanie, bowiem tylko wygrana nad Turowem dawała naszym możliwość awansu do półfinałów. Po pierwszej bardzo wyrównanej kwarcie, którą wałbrzyszanie wygrali zaledwie 1 punktem, w drugich 10 minutach na parkiecie dominowali młodzi zawodnicy Górnika, wśród których prym wiódł Szymon Kurzepa. Po 20 minutach nasi prowadzili 43-32. Dobrą grę wałbrzyszanie kontynuowali w trzeciej kwarcie, kiedy powiększyli przewagę nad rywalem do 16 punktów (62-46). W ostatniej kwarcie Turów nieco zniwelował przewagę, ale nawet przez moment wygrana Górnika nie była zagrożona.

Górnik Wałbrzych - Turów Zgorzelec 77:66 (20:19, 23:13, 19:14,15:20)

Górnik: Kurzepa 28, Krzymiński 13, Jaskólski 10, Durski 9, Szmidt 4, Piskorski 4, Marcin Ciuruś 4, Mateusz Ciuruś 3, Jeziorowski 2, Balcerzak 0, Kurpiel 0.