Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 4068
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Jutro więcej patroli

Sobota, 11 stycznia 2020, 6:46
Aktualizacja: Niedziela, 12 stycznia 2020, 11:27
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Jutro więcej patroli
Fot. KMP Wałbrzych
12 stycznia br. wałbrzyscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego pojawi się większa liczba patroli.

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego podczas WOŚP czuwać będą policjanci prewencji, ruchu drogowego i kryminalni. Funkcjonariusze prewencji, patrolując ulice i monitorując miejsca, gdzie będą odbywały się różnego rodzaju imprezy towarzyszące WOŚP, zwracać będą szczególną uwagę m.in. na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci, a także będą prowadzić działania informacyjno – edukacyjne. Jeszcze przed finałem funkcjonariusze wałbrzyskiej komendy przekażą wolontariuszom WOŚP informacje na temat zasad bezpieczeństwa podczas zbiórki pieniędzy oraz informacje o mogących wystąpić zagrożeniach.

Policjanci służb operacyjnych, będą monitorować ciągi komunikacyjne i miejsca gromadzenia się uczestników WOŚP, by zapobiegać zdarzeniom o charakterze kryminalnym.

Wolontariusz muszą też pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Poniżej kilka wskazówek.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:
- Każdy z wolontariuszy będzie wyposażony w identyfikator ze zdjęciem,numerem ankiety oraz adresem wolontariusza.
- Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza,
- Identyfikator musi mieć logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,
- Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu,
- Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

W przypadku podejrzenia, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, powinniśmy skontaktować się z Policją (numer telefonu alarmowego 112) bądź też strażą miejską (numer telefonu alarmowego 986). Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

Porady dla wolontariuszy:
• Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:
- centra handlowe, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony,
- główne ciągi komunikacyjne,
- miejsca dobrze oświetlone,
- miejsca, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych,
- miejsca objęte monitoringiem kamer, itp.
• Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne,
• Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych.
• Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.

Twoja reakcja na artykuł?

3
43%
Cieszy
2
29%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
14%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group