Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 5582
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Już jutro Żywa Biblioteka w Wałbrzychu

Czwartek, 11 maja 2017, 12:59
Aktualizacja: 13:03
Autor: red
Wałbrzych: Już jutro Żywa Biblioteka w Wałbrzychu
Fot. organizatorzy
Daj się zaprosić na rozmowę. Żywa Biblioteka po raz czwarty w Wałbrzychu.

Czy Feministki naprawdę nienawidzą mężczyzn? Jak żyje się w Polsce imigrantce z Ukrainy? Czy pomiędzy patriotyzmem a nacjonalizmem można postawić znak równości? Kim dla wyznawców islamu jest Jezus Chrystus? Czym różnią się związki jednopłciowe od różnopłciowych? Czy należy się bać osoby z chorobą psychiczną? Jak wygląda życie osoby z wirusem HIV? Czy ateiści są przeciwnikami ludzi wierzących?

Na te i wiele innych pytań uzyskasz odpowiedź podczas czwartej już edycji Żywej Biblioteki w Wałbrzychu, która już 12 maja 2017 r. odbędzie się w Zespole Szkół Politechnicznych „Energetyk”.

Żywa Biblioteka to projekt edukacyjny, który umożliwia wszystkim chętnym nieformalny osobisty kontakt z osobami reprezentującymi grupy społeczne obarczone stereotypami oraz zagrożone wykluczeniem i dyskryminacją. Zainicjowany w 2000 r. w Danii obecnie jest realizowany w ponad 70 krajach na całym świecie. Główną ideą projektu jest propagowanie wartości takich jak otwartość, różnorodność i prawa człowieka.

Żywe Książki to osoby reprezentujące grupy społeczne zagrożone dyskryminacją i wykluczeniem ze względu na m.in. następujące cechy: pochodzenie narodowe i etniczne, kolor skóry, orientację seksualną, tożsamość płciową, religię/wyznanie, niepełnosprawność, trudną przeszłość (uzależnienia, pobyt w więzieniu, bezdomność), wygląd zewnętrzny, światopogląd itp. W trakcie najbliższej edycji Żywej Biblioteki w Wałbrzychu będzie można porozmawiać m.in. z Ateistą, Cyganką, Feministką, Gejem, Hazardzistą, Imigrantką, Lesbijką, Muzułmaninem, Muzułmanką, Osobą chorującą psychicznie, Osobą niepełnosprawną, Osobą z depresją i zaburzeniami lękowymi, Osobą transseksualną, Osobą żyjącą z wirusem HIV, Patriotką, Samotnym ojcem osoby niepełnosprawnej, Trzeźwą Alkoholiczką, Weganinem oraz Wolontariuszem. Każdy Czytelnik w rozmowie z Żywą Książką będzie miał okazję skonfrontować swoje wyobrażenia na temat danej grupy społecznej z rzeczywistością.

Żywa Biblioteka w Wałbrzychu odbędzie się 12 maja 2017 r. w godz. 10.00 – 18.00 w Zespole Szkół Politechnicznych „Energetyk” przy al. Wyzwolenia 5.

Żywa Biblioteka jest organizowana w ramach projektu „Międzykulturowe dziedzictwo Wałbrzycha fundamentem rozwoju miasta i jego mieszkańców” współfinansowanego ze środków Gminy Wałbrzych oraz „Dialog międzykulturowy fundamentem rozwoju Dolnego Śląska” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Organizatorem lokalnym Żywej Biblioteki jest Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych we współpracy z Centrum Aktywności Lokalnej, Zespołem Szkół Politechnicznych „Energetyk”, Stowarzyszeniem Różnorodności Społecznej UP-DATE oraz Kolejami Dolnośląskimi S.A.
Żywa Biblioteka/Human Library Wałbrzych odbywa się pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Obywatelskich Pana Adama Bodnara, Prezydenta Miasta Wałbrzycha Pana dr Romana Szełemeja, Human Library Organization oraz Sieci Żywa Biblioteka Polska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group