Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3605
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Sokołowsko: Już wkrótce Dolnośląski Festiwal Młodego Widza

Czwartek, 9 listopada 2017, 6:43
Aktualizacja: 9:47
Autor: red
REGION, Sokołowsko: Już wkrótce Dolnośląski Festiwal Młodego Widza
Fot. organizatorzy
Zapraszamy do malowniczego Sokołowska, gdzie już w przyszłym tygodniu spotkamy się w Kinoteatrze Zdrowie na Dolnośląskim Festiwalu Młodego Widza.

Do niedzieli także uczniowie z gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych mogą zgłosić recenzje filmowe do konkursu, którego rozstrzygnięcie nastąpi podczas wydarzenia.

Jakie warunki należy spełnić, by wziąć udział w konkursie? Wystarczy zrecenzować jeden z filmów, których listę można znaleźć na stronie internetowej, wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać na adres mailowy: konkurs.disce@gmail.com do 12 listopada. Jury weźmie pod uwagę oryginalność spostrzeżeń, dojrzałość i stylistykę wypowiedzi, a także wiedzę o filmie. Szczegóły w regulaminie.

Dolnośląski Festiwal Młodego Widza jest doskonałym miejscem na prezentację filmów młodych twórców pochodzących z Dolnego Śląska – takie jest właśnie założenie organizatorów. W Kinoteatrze Zdrowie, gdzie odbywać się będzie wydarzenie, zobaczymy fabularne i dokumentalne krótkie metraże podzielone na trzy bloki konkursowe. Po każdym pokazie widzowie w ramach warsztatów krytyki filmowej wezmą udział w dyskusjach z reżyserami dotyczących prezentowanych filmów.

W programie Festiwalu trwającego od 15 do 17 listopada znajdują się bloki konkursowe podzielone odpowiednio:

Blok I: "Największe fajerwerki ever" Aleksandra Terpińska, "Ciemnego pokoju nie trzeba się bać", reż. Kuba Czekaj, "Spacer" Jagoda Szelc, "Pozostać" Stanisław Białoskórski

Blok II: "Pomiędzy", Michał Stenzel, "Multifrenia" Martyna Majewska, "Wojny domowe" Aleksandra Popińska

Blok III (dokument): "Wolta", Monika Kotecka, Karolina Poryzała, "Lecieć nie lecieć" Aniela Gabryel, "Enrichment" Marcin Strauchold, "Obiekt" Paulina Skibińska, "Punkt wyjścia" Jagoda Szelc (dokument)

Wychodząc poza salę kinową, wybierzemy się również na spacer śladami dzieł sztuki po zabytkowym parku Dr. Behmera. „Tropem sztuki" poprowadzi nas Bożenna Biskupska.

Festiwal ma bezpłatną, otwartą formułę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group