Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 4745
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Już wkrótce powinny zostać wznowione prace mające na celu odnalezienie tajemniczego złotego pociągu

Wtorek, 16 maja 2017, 13:38
Autor: red
Wałbrzych: Już wkrótce powinny zostać wznowione prace mające na celu odnalezienie tajemniczego złotego pociągu
Fot. red
Piotr Koper i Andreas Richter czekają z niecierpliwością na zgodę konserwatora zabytków i lada moment powinni wznowić poszukiwania złotego pociągu.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Wałbrzych był na ustach całego świata, bowiem Koper i Richter oznajmili, że są bliscy rozwiązania tajemnicy tzw. złotego pociągu. Na 65 kilometrze trasy kolejowej Wrocław-Wałbrzych poszukiwali wraz z grupą specjalistów śladów po pociągu. Niestety, wówczas nie udało się rozwikłać tej tajemnicy, ale odkrywcy nie zamierzają się poddawać. Teraz jednak zmieniają sposób działania i taktykę.

Wiadomo, że spółka xyz, której właścicielami są Koper i Richter, zamierza przy pomocy i we współpracy z innymi partnerami przeprowadzić kolejne badania, które mają być prowadzone kilkoma metodami i mają dać odpowiedź, jakie kolejne kroki należy podjąć, by tajemnicę wreszcie rozwiązać. Jak mówią odkrywcy, jeśli dwie metody badań będą się potwierdzać lub będą zbliżone, wtedy będzie należało szukać w tym miejscu. Prace, które były prowadzone w sierpniu ubiegłego roku i w które zaangażowanych było kilkadziesiąt osób, nie poszły na marne, bowiem odkrywcy mówią wprost, że dzięki nim zdobyli sporo doświadczenia, poznali geofizyczne właściwości terenu, a ponadto teraz mają znacznie większą wiedzę, która powinna pozwolić osiągnąć cel.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group