Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 1681
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Już wkrótce seniorzy opanują miasto

Sobota, 12 września 2015, 12:21
Autor: PAW
Wałbrzych: Już wkrótce seniorzy opanują miasto
Fot. PAW
W dniach 21 września –1 października w Wałbrzychu odbywać się będą II Wałbrzyskie Senioralia.

- To druga edycja tej imprezy i trzeba powiedzieć, że po ubiegłorocznym sukcesie teraz organizatorzy postanowili wydłużyć trwanie Senioraliów - mówi wiceprezydent Zygmunt Nowaczyk.

Główną organizatorką II Wałbrzyskich Senioraliów jest Wanda Radłowska, która swoją energią i optymizmem zaraża innych ludzi i angażuje ich do organizacji imprezy.
- Każdy dzień podczas II Wałbrzyskich Senioraliów jest wypełniony dla seniorów z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego – mówi Wanda Radłowska. – Mamy kilka nowości, jak choćby olimpiadę sportową, do której już zgłosiło się około 70 zawodników. Cieszy nas również fakt, że do organizacji Senioraliów włączyły się instytucje działające w mieście. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby seniorów, do tych, którzy dużo czasu spędzają w domu, w samotności, by wyszli do nas.

Kolejną nowością podczas tegorocznych Senioraliów będzie akcja promująca kopertę „Na Ratunek”.
- Takie koperty zostaną rozprowadzone wśród wałbrzyskich seniorów. Należy je odpowiednio wypełnić. Koperta „Na Ratunek” dotyczy stanu naszego zdrowia i jest ułatwieniem dla lekarzy – tłumaczy Elżbieta Kwiatkowska-Wyrwisz.

Maria Romańska podkreśla, że taka koperta może niejednokrotnie uratować człowiekowi życie.
- Z punktu widzenia lekarza, taka koperta z informacjami dotyczącymi choroby danego pacjenta jest znakomitym pomysłem, bowiem często o życiu decydują minuty, a nie raz sekundy, a dzięki temu nie tracimy czasu na zbieranie informacji na temat chorego – mówi Maria Romańska.

Oprócz tego podczas II Wałbrzyskich Senioraliów odbędzie się debata na temat przyszłości wałbrzyskich seniorów, czy Wałbrzych jest miejscem przyjaznym dla seniorów, co należy w tej kwestii poprawić. Debata ma być wskazówką dla samorządowców, co należy zrobić, by seniorom w naszym mieście żyło się lepiej.

PTTK organizuje Rajd Gwiaździsty. Uczestnicy wyruszą z 4 dzielnic Wałbrzycha – Podgórza, Starego Zdroju, Nowego Miasta i Białego Kamienia - i po kilkukilometrowym marszu dotrą do centrum miasta. Dzień później odbędzie się Rajd Seniorów, który wystartuje z pętli linii nr 5 na Rusinowie i uczestnicy pójdą na zamek Grodno.

No i wreszcie kolejna nowość. Sportowa olimpiada seniorów.
- Aqua Zdrój zorganizuje pierwszego dnia trwania olimpiady zawody lekkoatletyczne, a na drugi dzień zawodnicy będą rywalizować w tenisie stołowym, pływaniu, odbędzie się mecz piłki nożnej i przeprowadzonych zostanie szereg konkurencji sprawnościowych – tłumaczy Tomasz Durajczyk z wałbrzyskiego Aqua Zdroju.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group