Czytających: 4797

Wałbrzych: Kadeci nie dali rady

Czwartek, 11 marca 2021, 8:43
Aktualizacja: 8:47
W kolejnym meczu koszykówki kadetów, Górnik Wałbrzych musiał uznać wyższość Swiss Krosno Żary.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i zapowiadała spore emocje w całym meczu. Po pierwszej ćwiartce mieliśmy remis po 16. Niestety w drugich 10 minutach ekipa z Żar pokazał się ze znacznie lepszej strony, a nasi gracze nie umieli powstrzymać gości w akcjach ofensywnych, a do tego doszły jeszcze problemy ze zdobywaniem punktów i w efekcie do przerwy było 26-40. Żary kontynuowały dobrą grę w kolejnej kwarcie i z minuty na minutę powiększały przewagę i po trzech kwartach wynik meczu był rozstrzygnięty, bowiem goście prowadzili już 39-67. W ostatniej ćwiartce wałbrzyszanie zdołali nieco poprawić wynik i zniwelowali część strat, ale ostatecznie pewną wygraną odnieśli rywale.

Górnik Wałbrzych - Swiss Krosno Żary 58-79 (16-16, 10-24, 13-27, 19-12)

Górnik: Dadas 27, Rasztar 8, Drzazga 7, Gromek 4, Nowak4, Jakub Szymaniak 3, Rumniak 2, Mateusz Szymaniak 2, Sawicki 1, Sławiński 0, Jamroży 0.