Imieniny: Ireny, Waldemara
Czytających: 4795

Szczawno-Zdrój: Kajtek Cup

Wtorek, 2 marca 2021, 9:10
W dniach 27–28 lutego na kortach w Szczawnie Zdroju znów zagościła rywalizacja Kajtek Cup.

Zmagania organizowane są co miesiąc a wspominana edycja zgromadziła na starcie blisko 60 młodych zawodników. Rozegrano cztery kategorie wiekowe, które zgodnie z wytycznymi programu Tenis10 podzielone zostały również na wielkość pola oraz rodzaj piłki, którą rozgrywane są mecze. Każdy z turniejów miał atrakcyjną formułę grupową. W sobotę 27.02 zmagania rozpoczęła grupa czerwona- do lat 8. Tutaj po fantastycznych zawodach swój pierwszy tytuł zdobył Szymon Wyszowski KT Szczawno Zdrój pokonując w zaciętym finale Jakuba Pilarczyka z Trzebnicy. Trzecie miejsce wywalczył Paweł Grzegorzak a czwarte Kamil Muszalski KT Szczawno Zdrój. Zaraz po „czerwonych” na korcie pojawili się „pomarańczowi” – do lat 9. Tutaj pierwsze miejsce wywalczyła Gabriela Stankiewicz z Lubina przed Ignacym Mataczyńskim KT Szczawno Zdrój. Trzecie miejsce zajęła Gosia Walczyk z Polanicy a czwarte jej klubowa koleżanka sympatyczna Milena Boos. Niedzielna rywalizację otworzyła liczna kategoria żółta – wiekowo OPEN. Tutaj triumfował Mikołaj Rochowiak przed Kacprem Górnickim. Trzecie miejsce zajęła Laurą Głód a czwarte Weronika Rudenko. Wszyscy wspomniani zawodnicy należą do KT Szczawno Zdrój. Jako ostatnia rozegrana została kategoria zielona – do lat 10. Tutaj najlepszą okazała się Julia Dębicka z Wrocławia przed Kajetanem Kosińskim KT Szczawno Zdrój. Trzecie miejsce wywalczył Sergiej Kunicki Wrocław, a czwarte Kaja Góra Wrocław.