Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 2431
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno Zdrój: Kajtek Cup – kolejna edycja

Poniedziałek, 11 stycznia 2016, 15:03
Aktualizacja: 15:05
Autor: PAW
Szczawno Zdrój: Kajtek Cup – kolejna edycja
Fot. użyczone
W miniony weekend odbyła się kolejna (czwarta) edycja Kajtek Cup – turnieju Tenis10 w kategorii czerwonej (do lat 8) i pomarańczowej (do lat 9).

Te pierwsze zawody w nowym roku były również pierwszymi organizowanymi przez nowe Stowarzyszenie Kultury Fizycznej KT Szczawno Zdrój. Powstały KT Szczawno Zdrój przejmuje wszystkich zawodników oraz licencje organizacyjno-startową sekcji tenisa MKS Szczawno Zdrój, która została zawieszona.

Tradycyjnie już w sobotę na starcie zameldowali się „czerwoni”. Rywalizacja toczyła się dwutorowo dla dwóch osobnych zmagań (dwie podgrupy czerwonych). W turnieju A rywalizowano w czterech grupach, a z każdej z nich awans do drabinki ćwierćfinałowej uzyskiwało dwóch zawodników. Ostatecznie pierwsze miejsce podium przypadło Zosi Gruźlewskiej z Legnicy, która w finale pokonała swojego klubowego kolegę Mateusza Muchę. Trzecie miejsce wywalczył Filip Kołodziej z Lubina, który pokonał w meczu o najniższy stopień podium Julię Niemiec.

W turnieju B rywalizowali zawodnicy z Uzdrowiska. Zmagania podzielono na dwie grupy, a z każdej do półfinału awansowały dwie osoby. Ostatecznie najlepszym zawodnikiem został Franciszek Włochal przed Mikołajem Rochowiakiem i Mateuszem Wałęgą.

W niedzielę rozpoczęto zawody „pomarańczowych”. Tu również rywalizowano w czterech grupach, a możliwość dalszego awansu miało dwóch najlepszych graczy z każdej grupy. Swoją dominację w cyklu (komplet zwycięstw) potwierdził Miłosz Bednarek z Polkowic, który w finale pokonał reprezentantkę KT Szczawno Zdrój Klaudię Owcarz. Trzecie miejsce wywalczył Jan Konieczny z Wrocławia, który pokonał Mateusza Sławinskiego.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group