Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 5313
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kamienica do remontu

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 6:37
Autor: JAZ
Wałbrzych: Kamienica do remontu
Fot. JAZ
Kolejna kamienica w Śródmieściu doczeka się nowego wyglądu. Na oferty remontu czeka budynek przy ulicy Traugutta 5.

Oferty można składać do 16 kwietnia. Prace odbędą się w ramach projektu: „Poprawa efektywności energetycznej budynku przy ul. Traugutta 5 w Wałbrzychu poprzez termomodernizację i remont”.

Generalny remont obejmować będzie wykonanie robót przygotowawczych, zagospodarowania terenu. Od podstaw zbudowana zostanie izolacja pozioma i pionowa. Powstanie też pochylnia dla niepełnosprawnych. Obrys budynku doczeka się termoizolacji. Położone będzie nowe pokrycie dachowe, wykonany zostanie remont stropów i piwnic. Następnie remont obejmie klatkę schodową wraz z wykonaniem nowych schodów wewnętrznych dwubiegowych. Zaplanowano także przebudowę wewnętrzną i nadanie nowego kształtu mieszkaniom. Wiązać się to będzie z wykonaniem nowych wentylacji, instalacji elektrycznej, wodociągowej, sanitarnej i gazowej. Powstanie też instalacja fotowoltaiczna. Na koniec zaplanowano również wymianę stolarek okiennych i drzwiowych oraz budowę wspólnej kotłowni dla wszystkich mieszkań.

Po zakończeniu prac związanych z budynkiem wykonanie zostanie utwardzenie gruntów i wybudowanie nowych chodników. Generalny remont zostanie wykonany przy dofinansowaniu z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Twoja reakcja na artykuł?

17
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
11%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group