Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3213
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Kara ich nie ominie

Piątek, 18 listopada 2022, 6:37
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Kara ich nie ominie
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci nie zwalniają tempa. Minionej nocy dziewiętnastu wałbrzyskich funkcjonariuszy brało udział w działaniach mających na celu zatrzymanie osób poszukiwanych.

Policjanci w ramach przydzielonych do służby zadań, kontrolują ewentualne „kryjówki” osób poszukiwanych, ukrywających się przed wydaną decyzją wymiaru sprawiedliwości, a także przeprowadzają kontrole samochodów i innych pojazdów, którymi przecież mogą poruszać się przestępcy. W większości przypadków jest to ciężka i żmudna codzienna praca operacyjna, ponieważ osoby, które ukrywają się robią wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi.

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Minionej nocy policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu skontrolowali 30 pojazdów i wylegitymowali 76 osób. Wśród nich był 36-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który został zatrzymany o godzinie pierwszej na ul Długiej w Wałbrzychu. Mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonowa w Wałbrzychu celem ustalenia miejsca pobytu do prowadzonego postępowania karnego.

Jak pokazują statystyki tylko od początku tego miesiąca w ręce wałbrzyskich mundurowych wpadło już ponad 50 osób poszukiwanych.

Twoja reakcja na artykuł?

3
18%
Cieszy
5
29%
Hahaha
2
12%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
6
35%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group