Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2867
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kara za monopol na cmentarzach

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 22 grudnia 2009, 13:08
Aktualizacja: 13:09
Autor: Paw
Fot. archiwum
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK) ukarał Miejski Zakład Usług Komunalnych (MZUK) w Wałbrzychu karą w wysokości blisko 39 tysięcy złotych za utrudnianie innym firmom pogrzebowym dostępu do cmentarzy komunalnych. MZUK odwołał się od tej decyzji.

MZUK w Wałbrzychu zarządza trzema największymi cmentarzami w naszym mieście. Chodzi o nekropolie przy ulicach: Żeromskiego, Moniuszki i Cmentarnej. W ostatnich latach niemal 100 procent pochówków na tych cmentarzach zostało wykonanych przez MZUK Wałbrzych. Właściciele innych firm pogrzebowych twierdzą, że miejski zakład utrudnia im działalność.
- Kilka razy spotkaliśmy się z sytuacją, kiedy MZUK uniemożliwił nam dostęp do cmentarzy komunalnych w Wałbrzychu – mówi jeden z właścicieli firm pogrzebowych w mieście.
UOKiK uznał, że na wałbrzyskich cmentarzach blokowane są usługi i panuje nieczysta konkurencja i dlatego nałożył na MZUK karę w wysokości blisko 39 tysięcy złotych. Wałbrzyski zakład odwołał się jednak od tej decyzji do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. - Te oskarżenia są nieprawdziwe – mówi Teresa Wójcikowska, prezes MZUK Wałbrzych. - Teraz czekamy na decyzję sądu, ale jesteśmy dobrej myśli.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group