Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3177
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Katastrofa budowlana w Wałbrzychu

Czwartek, 7 lutego 2013, 16:11
Aktualizacja: Sobota, 9 lutego 2013, 8:13
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Katastrofa budowlana w Wałbrzychu
Fot. Robert Bajek
Cztery osoby znalazły się pod gruzami zawalonego budynku przy ulicy Uczniowskiej. Dwie osoby poniosły śmierć, a dwie trafiły do szpitala.

Do tragicznego zdarzenia doszło dziś po godzinie 9.00 rano na terenach byłej Porcelany Książ przy ulicy Uczniowskiej 21, na których trwają prace rozbiórkowe.

Właśnie tam zawaliła się ściana budynku. W chwili zdarzenia obok ściany znajdowało się 4 pracowników firmy dokonującej rozbiórki. Całe wydarzenie widziała policja, która przeprowadzała w tym miejscu rutynowy patrol. Policjanci od razu wyciągnęli spod gruzów jednego poszkodowanego. Przybyła na miejsce straż pożarna uratowała drugiego mężczyznę. Następnie rozpoczęły się poszukiwania dwóch pozostałych osób. Na miejsce przybyły jednostki z psami przeszkolonymi do poszukiwania i ratowania osób zaginionych i przysypanych. W akcji brało udział kilka zastępów policji i około 40 strażaków. Jednego mężczyznę odkopano po około 1,5 godzinie – niestety mężczyzna zmarł. Do odgruzowania miejsca wypadku użyto ciężkiego sprzętu budowlanego. Strażacy znaleźli ostatniego z mężczyzn około godziny 16.40. Lekarz potwierdził, że mężczyzna poniósł śmierć. To druga ofiara śmiertelna katastrofy budowlanej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group