Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 3407
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kawa przy telefonie...

Środa, 5 stycznia 2022, 6:47
Autor: red
Wałbrzych: Kawa przy telefonie...
Fot. KMP Wałbrzych
W jednym ze sklepów ukradł sporą ilość kawy, a w następnym telefon ekspedientce. Zaalarmowani o zdarzeniu funkcjonariusze pierwszego komisariatu niezwłocznie przeprowadzili czynności i ostatecznie już po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia zatrzymali sprawcę przestępstwa w okolicy jednej z placówek handlowych na Piaskowej Górze.

Do obu zdarzeń doszło w minioną niedzielę po godzinie 9:00 w dwóch różnych sklepach znajdujących się przy ul. Długiej w Wałbrzychu. Najpierw mężczyzna wyniósł z jednego z nich sporą ilość kawy o łącznej wartości ponad 150 złotych, a chwilę później wykorzystał nieuwagę ekspedientki i w innej placówce handlowej ukradł zza lady telefon komórkowy o wartości około 400 złotych. Następnie uciekł.

Powiadomieni o drugim ze zdarzeń policjanci z jedynki m.in. sprawdzili monitoring sklepowy i rozpoczęli poszukiwania złodzieja, który jeszcze przed południem wpadł w ich ręce również przy ul. Długiej. Mundurowi odzyskali 14 opakowań kawy oraz zabezpieczyli pozostawiony w lombardzie telefon.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że 38-latek był już poszukiwany za wcześniejsze drobne kradzieże, za które sąd orzekł w stosunku do podejrzanego karę grzywny. Teraz jednak za kratami więzienia mieszkaniec naszego miasta może spędzić nawet 5 lat, gdyż oba niedzielne czyny potraktowane zostały jako działanie w czynie ciągłym w krótkich odstępach czasu, co jest już przestępstwem.

Twoja reakcja na artykuł?

1
10%
Cieszy
4
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
20%
Złości
3
30%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group