Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2346
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kawał dobrego bluesa w A’Propos

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 22 września 2010, 20:06
Aktualizacja: Niedziela, 26 września 2010, 9:07
Autor: Sven
Fot. Krzysztof Żarkowski
Środek tygodnia nie zniechęcił miłośników bluesa w Wałbrzychu do uczestnictwa w koncercie Magdy Piskorczyk i Billy Gibsona. Sala klubu A’Propos wypełniła się do ostatniego miejsca.

Wtorkowy koncert był ostatnim z dwudziestu trzech, jakie w ciągu miesiąca zagrał zespół w składzie: Magda Piskorczyk – śpiew, gitary: akustyczna, elektryczna, basowa, Billy Gibson – śpiew i harmonijka ustna, Ola Siemieniuk – gitary: elektryczna i dobro, Adam Rozenman - instrumenty perkusyjne i Bartek Kazek – perkusja.

Koncertowali w Polsce, w Czechach i w Niemczech. Koncert w Tarnobrzegu był rejestrowany. Płyta ma się ukazać w przyszłym roku. Jeżeli tamten występ był podobny do tego z A’Propos, warto tę płytę dołączyć do kolekcji.

Przez większość dwugodzinnego koncertu grali bluesa. Kompozycje Billy Gibsona, Magdy Piskorczyk i kilka standardów. Urozmaiceniem były utwory z „afrykańskiego” repertuaru Magdy.

Dziewczyny zmieniały gitary jak rękawiczki, Billy na przemian, to śpiewał, to „szalał” z harmonijką. Magda swoim niesamowitym głosem hipnotyzowała widownię, a jeden utwór zagrała spacerując wśród publiczności.

Po koncercie Billy Gibson pograł przez chwilę w duecie z jednym z widzów, a Magda niestrudzenie rozdawała autografy, wypisując dedykacje na plakatach i płytach.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group