Sobota, 6 marca
Imieniny: Agnieszki, Róży, Wiktora
Czytających: 1800
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Każdy może pomóc hospicjum

Środa, 29 września 2010, 20:01
Aktualizacja: 20:02
Autor: red
Wałbrzych: Każdy może pomóc hospicjum
Fot. organizatorzy
Już po raz szósty odbędzie się w Wałbrzychu kampania pod nazwą „Hospicjum to też życie”.

Początek 3 października o godzinie 19.00 w Kościele p.w. Wniebowstąpienia NMP przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego. Chór Millenium z Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św. pod dyrekcją Małgorzaty Wiłkomirskiej wystąpi w charytatywnym koncercie na rzecz Wałbrzyskiego Hospicjum.

Głównym tematem tegorocznej kampanii społecznej jest pomoc dzieciom osieroconym przez pacjentów Hospicjum.

Wspieranie dzieci, których najbliżsi korzystali z pomocy Hospicjum w ostatnim okresie swojego życia, jest pozamedycznym działaniem onstytucji. Sytuacja dzieci jest szczególnie trudna: straciły najbliższą osobę, często brakuje im wsparcia ze strony rodziny. Członkowie rodziny także przeżywają śmierć bliskiej osoby i często nie potrafią lub nie wiedzą, jak rozmawiać z dziećmi o tym, co się stało. Dzieci zostają same ze swoimi myślami.

Śmierć jednego z rodziców pociąga za sobą także pogorszenie sytuacji materialnej dziecka.
Wałbrzyskie Hospicjum od kilku lat zajmuje się dziećmi osieroconymi. Chodzi o to, aby stworzyć im warunki powrotu do równowagi psychicznej, dać poczucie, że w tych trudnych chwilach nie pozostają same.

Hospicjum organizuje wsparcie psychologiczne zarówno poprzez psychologów w ramach opieki nad chorymi i ich rodzinami, jak i poprzez realizację własnych projektów. „Działania integracyjne na rzecz dzieci osieroconych oraz dzieci osób chorych terminalnie” to zadanie, które od kilku lat jest realizowane przy wsparciu Gminy Wałbrzych.

Tradycją stało się już organizowanie dla dzieci wyjazdów integracyjnych, warsztatów plastycznych, paczek. Hospicjum dofinansowuje kolonie, przedszkole, organizuje wyprawki szkolne, zakupy odzieży itp. Dzieci biorą udział w zabawach mikołajkowych czy festynach z okazji Dnia Dziecka.

Aktualnie w wałbrzyskim Hospicjum znajduje się 25 dzieci, w tym w jednej rodzinie siedmioro dzieci, w grupie są 3 pary bliźniąt. Najmłodsze dzieci mają po 3 i pół roku, najstarsze – 17 lat.

W ramach tegorocznej kampanii odbędzie się szereg wydarzeń, których celem jest popularyzowanie idei hospicyjnej.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group