Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 2590
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kiedy będziemy się bawić?

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 2 września 2010, 13:28
Aktualizacja: 19:25
Autor: Sven
Maluchy cieszą się z powrotu do przedszkola
Fot. Sławomir Pawlik
Takie pytanie zadawały dzieci w Przedszkolu Samorządowym nr 14 w Wałbrzychu, bo zabawa to podstawa. Od rana, 1 września zajęcia rozpoczęły krasnoludki – maluchy, pszczółki – średniaki i muchomorki – starszaki.

W „14” nie było uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego, a raczej przedszkolnego. Pod koniec września odbędzie się za to pasowanie na przedszkolaka. Trzeba jednak najpierw „wdrożyć” krasnoludki do przedszkolnego życia.

W przedszkolu co roku prowadzone są prace, podnoszące standard i przystosowujące placówkę do rosnących potrzeb. Tegoroczną „zdobyczą” jest remont jednej z łazienek, nowocześnie urządzonej, łatwej w utrzymaniu czystości i higieny oraz eleganckiej. Wcześniej, między innymi, wymienione zostały okna i urządzona sala gimnastyczna.

Przedszkole to trzy grupy, łącznie siedemdziesięcioro pięcioro dzieci. Ciągle są nowi chętni, szczególnie do maluchów. Niestety brakuje miejsc. To stały problem Wałbrzycha. Na miejsce w przedszkolu czeka się prawie jak kiedyś na mieszkanie w spółdzielni. Dodatkowo jeszcze mówi się o tym, by zacząć przyjmować dzieci, które ukończyły dwa lata.

W „14” od października będą odbywały się dodatkowe zajęcia, których zadanie brzmi: uczyć w trakcie zabawy. No i oczywiście promowanie zdrowego trybu życia. Tradycyjnie będą to: zabawy z językiem angielskim, logorytmika, mini koszykówka, warsztaty teatralne, zajęcia wokalno – taneczne, warsztaty plastyczno – techniczne. O tego roku dochodzi także mini piłka nożna. Może z maluchów uganiających się za pluszową piłką wyrośnie nam kiedyś reprezentacja na miarę mistrzów świata? Oczywiście to, z których zajęć będą korzystały dzieci, zależy od wyboru rodziców. Niestety, zajęcia z reguły są dodatkowo płatne.

W każdym razie, w przedszkolu nie ma czasu na nudę. I naszym skromnym zdaniem w przedszkolu fajnie jest.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group