Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 5659
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Kiedy odbędą się szkolenia z zamówień publicznych we Wrocławiu?

Środa, 2 marca 2022, 6:30
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Kiedy odbędą się szkolenia z zamówień publicznych we Wrocławiu?
Fot. użyczone
Przetargi publiczne są istotnym elementem finansów publicznych. Terminem tym określa się odpłatne umowy, które zawierane są między zamawiającym publicznym a wykonawcą, który oferuje drugiej stronie dostawy, roboty budowlane lub inne usługi. Proces ten każdorazowo odbywa się na podstawie przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych (PZP). Z uwagi na to, że zamówienia publiczne odgrywają kluczową rolę dla funkcjonowania sektora publicznego w gospodarce, coraz więcej osób chce nabyć wiedzę na ich temat, zapisując się na dedykowane szkolenia. Kiedy taka szansa nadarzy się we Wrocławiu?

Dlaczego warto iść na szkolenie z zamówień publicznych, czyli kilka słów o zaletach

Zanim odpowiemy na pytanie postawione w tytule artykułu, powiedzmy kilka słów o zaletach udziału w szkoleniach z zamówień publicznych. Przede wszystkim, jest to szansa na zdobycie zaawansowanej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych. O ile jesteśmy przekonani, że z ustawy PZP, książek, podręczników i materiałów tekstowych dostępnych w Internecie można się dowiedzieć naprawdę sporo, o tyle nic nie zastąpi przetestowania swojej wiedzy w praktyce – a dobre szkolenia z zamówień publicznych na pewno to umożliwiają.

Pamiętaj też, że zamówienia publiczne są regulowane prawem – konkretnymi ustawami i aktami wykonawczymi, które w zasadzie każdego roku są nowelizowane. Regularny udział w szkoleniach z zamówień publicznych to szansa na ciągłe aktualizowanie swojej wiedzy. Zresztą, warto zaznaczyć, że szkolenia takie mogą dotyczyć konkretnych aspektów zamówień publicznych, dlatego dobrym wyborem może być udział w szkoleniu poruszającym tematykę, w której chcesz się dokształcić i rozwinąć, niezależnie od tego, czy będą to same zmiany w zamówieniach publicznych, proces prowadzenia procedury udzielenia zamówienia publicznego czy też dokument specyfikacji warunków zamówienia lub umowy w zamówieniach publicznych. 

Finalnie największą korzyścią związaną z udziałem w szkoleniach z zamówień publicznych jest zwiększenie swoich szans na awans zawodowy. Nowe kompetencje doceni na pewno nie tylko obecny pracodawca, ale także potencjalny nowy.

Kiedy odbędą się szkolenia z zamówień publicznych we Wrocławiu?

Chcąc zapisać się na szkolenie z zamówień publicznych, pamiętaj, że powinno one być prowadzone przez doświadczoną i kompetentną osobę – najlepiej jest wybierać wydarzenia prowadzone przez radców prawnych, ekspertów-doradców w zakresie zamówień publicznych, trenerów i szkoleniowców oraz ekspertów w zakresie szeroko rozumianego prawa administracyjnego.

Kiedy odbędą się szkolenia z zamówień publicznych we Wrocławiu? Takie wydarzenia organizowane są regularnie, dlatego najlepiej zrobisz, jeśli będziesz monitorował na bieżąco terminy nowych szkoleń na portalach takich jak noweprzetargi.pl. Znajdziesz tam między innymi szkolenia poruszające kwestie takie jak aktualizacja wiedzy na temat zamówień publicznych i praktyczne podpowiedzi, prawo zamówień publicznych 2022, zasady postępowania z wydatkami do 130 tys. złotych czy zamówienia publiczne w inwestycjach finansowanych z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Pamiętaj, że nie zawsze trzeba czekać, aż szkolenia będą się odbywały we Wrocławiu stacjonarnie? Obecnie standardem stały się szkolenia online, które również gwarantują solidną dawkę wiedzy na temat zamówień publicznych. Takie wydarzenia organizowane są praktycznie cały czas.

Szkolenia PZP 2022 online – czy warto?

Czy szkolenia z zamówień publicznych online to dobry pomysł? Z pewnością mają one sporo zalet, a w dzisiejszych, pandemicznych czasach, raczej nikt nie przyjmuje ich ze zdziwieniem. Głównym atutem takiego szkolenia jest fakt, że można w nim uczestniczyć, znajdując się praktycznie w dowolnym miejscu. Niezależnie od tego, w jakim mieście jest prowadzone szkolenie z zamówień publicznych, możesz w nim uczestniczyć, siedząc w swoim mieszkaniu w centrum Wrocławia.

Taka forma prowadzenia szkolenia wiąże się także z oszczędnościami finansowymi i czasowymi. Nie trzeba tracić czasu i pieniędzy na dojazd do miejsca, w którym odbywa się szkolenie. Wystarczy tylko usiąść do komputera.

Czy szkolenia z zamówień publicznych online mają jakieś wady? Z pewnością niektórym osobom może przeszkadzać nieco utrudniona interakcja na linii prowadzący – uczestnik. Trzeba się jednak liczyć z tym, że współcześnie szkolenia w trybie zdalnym są codziennością, do której trzeba się dostosować.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group