Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 2697
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kiermasz Wielkanocny w Głuszycy

Wiadomości: Głuszyca
Niedziela, 6 kwietnia 2014, 19:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 13:37
Autor: red.
Fot. Robert Bajek
Wczorajszy dzień w głuszyckim Centrum Kultury–MBP obfitował w wiele atrakcji, ponieważ odbył się tam Kiermasz Wielkanocny, połączony z degustacją ciast wielkanocnych, konkursami, występami, wystawami oraz wiosenno–świątecznymi warsztatami dla dzieci.

Podczas Kiermaszu można było obejrzeć i kupić wszelkiego rodzaju wielkanocne ozdoby, świąteczne wyroby rękodzieła artystycznego, kwiaty, pisanki, miody, ceramikę, zabawki i różnego rodzaju dekoracje. Dla najmłodszych Centrum Kultury-MBP przegotowało warsztaty, podczas których dzieci pod okiem instruktorek z CK tworzyły pisanki, wykonywały ozdoby i dekoracje świąteczne a także brały udział w konkursach związanych z wiosną. Odbyła się też wystawa prac plastycznych uczestników zajęć stałych organizowanych przy głuszyckim CK-MBP. Na wystawie znalazła się ceramika, obrazy, rysunki, rzeźby, papieroplastyka i ozdoby ze szkła.

W ramach Kiermaszu Wielkanocnego zorganizowano trzy konkursy: Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną, Konkurs na Najsmaczniejsze Ciasto Wielkanocne i Konkurs na Najładniej Udekorowany Stół. Jury miało duży problem z wyborem laureatów spośród kilkunastu uczestników każdego z konkursów, ponieważ poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Wśród nagród znalazł się nowoczesny tablet, artykuły AGD, były też nagrody finansowe i dyplomy. Oprócz wielkanocnych wypieków na Kiermaszu pojawiły się również inne regionalne potrawy świąteczne, które – tak jak i ciasta – wszyscy goście Kiermaszu mogli degustować. Całość imprezy dopełniała oprawa muzyczna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group