Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4404
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kierowca bezpieczny za „hybrydowym” kółkiem

Piątek, 26 stycznia 2018, 7:13
Aktualizacja: 10:22
Autor: red
Wałbrzych: Kierowca bezpieczny za „hybrydowym” kółkiem
Fot. organizatorzy
Rusza 13. edycja akcji społecznej „Bezpieczny Kierowca”, której organizatorem jest Wałbrzyska Akademia Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego. W ramach przedsięwzięcia, od samego początku wspieranego przez Toyotę Motor Manufacturing Poland bezpłatnie przeszkolono już prawie 2300 osób! W tym toku, za sprawą głównego sponsora, uczestnicy poznają najnowsze technologie Toyoty wspomagające pracę kierowcy oraz rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo pasażerów i pieszych. Szkolenia prowadzone będą przede wszystkim przy użyciu samochodów hybrydowych.

„Toyota Bezpieczny Kierowca 2018” to prawdziwa rewolucja w zakresie zakresie nowych technologii i systemów bezpieczeństwa.

- Już od lat uczestnicy naszych szkoleń cześć ćwiczeń wykonują w samochodach hybrydowach. Niewątpliwie Toyota Prius była dla wielu pierwszym zetknięciem z pracą silnika hybrydowego – mówi Piotr Starczukowski, instruktor i organizator akcji prowadzonej od 2016 roku. - Tym razem do dyspozycji będziemy mieli cały wachlarz hybrydowych modeli. Dlaczego właśnie hybrydy? Otóż, chcemy nagłośnić fakt, że to właśnie w Wałbrzychu od jesieni tego roku produkowane będą przekładnie do napędów hybrydowych, a w zakładzie Toyoty w Jelczu-Laskowicach od 2019 roku silniki stosowane w hybrydach – podkreśla.

- Poszerzenie produkowanego asortymentu o hybrydy zapewni większą stabilność naszej działalności z korzyścią dla naszych pracowników i lokalnej społeczności – stwierdził Eiji Takeichi, Prezes Toyota Motor Manufacturing Poland.

Każdy uczestnik bezpłatnych szkoleń prowadzonych przez Wałbrzyską Akademię Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego w praktyce pozna też Toyota Safety Sense, czyli innowację w bezpieczeństwie, którą Toyota wprowadziła w 2015 roku.

Od tego momentu wszystkie osobowe modele Toyoty, poczynając już od najmniejszych, zostają wyposażone w zaawansowany technicznie, oparty na innowacyjnej elektronice system bezpieczeństwa aktywnego, znacznie minimalizujący ryzyko kolizji. To zespół systemów w skład którego wchodzą m.in. układy wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia, wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia z systemem wykrywania pieszych, ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu z funkcją powrotu na zadany tor jazdy, rozpoznawania znaków drogowych oraz automatyczne światła drogowe i aktywny tempomat.

- Wykorzystanie najnowocześniejszych technologii w postaci specjalnej kamery monitorującej dystans przed samochodem w połączeniu z czujnikiem laserowym lub radarem mierzącymi odległości i prędkości obiektów na drodze sprawiają, że każdy kierowca zyska podczas jazdy dodatkowy zmysł. System Toyota Safety Sense poinformuje o zagrożeniach, a w przypadku braku reakcji ze strony kierowcy sam podejmie działania mające na celu uniknięcie wypadku lub ograniczenie jego skutków – mówi Mateusz Kowalczyk z Toyota Wałbrzych Nowakowski.

W tym roku za sprawą partnerów „Bezpiecznego Kierowcy”, którymi są: Toyota Motor Manufacturing Poland, Toyota Nowakowski, Ronal oraz Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, do akcji bezpłatnie będzie mogło dołączyć kolejne sto osób.

Szkolenia z naboru otwartego dla mieszkańców regionu obędą się w trzech edycjach. Rozpocznie je walentynkowy kurs dla par, zaplanowany w na 17-18 lutego. Następnie, w terminie 10-11 marca, odbędzie się spotkanie tylko dla pań z okazji Dnia Kobiet w terminie 10-11 marca. Ostatnie szkolenie przeznaczone będzie dla samych panów i odbędzie się w dniach 14-15 kwietnia. Wszystkie spotkania skończą się eliminacjami do finału konkursu „Toyota Bezpieczny Kierowca 2018”. Z kolei 3 maja, podczas Mocy Maszyn w Starej Kopalni w Wałbrzychu przewidziany jest finałowa rywalizacja dla pracowników Toyota Motor Manufacturing Poland.

Ostateczna walka o tytuł odbędzie się w zupełnie nowej formule podczas Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce, który przewidziany jest na 24 czerwca z bazą w Świdnicy.

Wszelkie informacje o warunkach uczestnictwa w akcji „Toyota Bezpieczny Kierowca 2018” opublikowane są na stronie www. bezpieczny-kierowca.pl.

Laureaci konkursu „Bezpieczny Kierowca”

2017 - Mateusz Baranowski
2016 - Piotr Łuszczyk
2015 - Bartosz Nykiel
2014 - Marek Rybczyński
2013 - Anna Żabska
2012 - Marek Simkiewicz
2011 - Zbigniew Marzec
2010 - Krzysztof Wójtowicz
2009 - Dariusz Trembowski
2008 - Piotr Kotliński
2007 - Tomasz Wach
2006 - Łukasz Kozłowski

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group