Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3969
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Europa: Kierunki wakacyjne w sezonie letnim 2021

Wtorek, 11 maja 2021, 6:32
Autor: red
Europa: Kierunki wakacyjne w sezonie letnim 2021
Fot. użyczone
Sezon wakacyjny 2021 podobnie jak w roku ubiegłym uzależniony będzie od przebiegu pandemii koronawirusa. Wciąż do końca nie wiemy, gdzie turyści polscy zdecydowanie będą mogli pojechać na zagraniczne wakacje i na jakich warunkach. Po doświadczeniach zeszłorocznych oraz obserwując sytuację pandemiczną w chwili obecnej możemy jednak łatwo domyślić się, które ciepłe kraje europejskie przyjmą Polaków. Warunkami wjazdu z pewnością będzie zaświadczenie o szczepieniu bądź negatywny wynik testu. Do tego jednak należy się przyzwyczaić, ponieważ wymóg testu lub szczepienia dla podróżujących staną się czymś normalnym.

Grecja

Władze Grecji już zapowiedziały, że z otwartymi ramionami przyjmą turystów z Europy w tym Polaków w sezonie wakacyjnym 2021. Wyjazd do Grecji można już planować już teraz. Planowanie takiego wyjazdu zacząć należy od wyboru miejsca. Można zdecydować się na wypoczynek na greckim lądzie lub na jednej z wysp. Wyspy zdecydowanie wiodą prym wśród turystów, ale wybrzeże lądowe również jest niezwykle piękne. Miejsca takie jak Kavala, Saloniki czy Riwiera Olimpijska mogą poszczycić się przepięknymi plażami. Dodatkowo spędzając wakacje na lądzie można odwiedzić tereny górskie lub Ateny. Miłośnicy greckich wysp także znajdą z łatwością idealne miejsce dla siebie. Santorini to romantyczna wyspa dla par. Mykonos przypadnie do gustu imprezowiczom, a Kreta miłośnikom natury.

Malta

Malta to kolejna europejska wyspa, która już zapowiedziała otworzenie swoich granic dla turystów. Co więcej, rząd maltański chcąc zachęcić zagranicznych turystów podjął decyzję o dopłacaniu turystom do pobytu w hotelu. Decyzja ta ucieszyła wiele osób, dla których Malta od dawna była na liście podróżniczej.

Malta nazywana jest kamienną wyspą, ponieważ dominują na niej plaże kamieniste. Plaże piaszczyste na Malcie także występują, ale w znacznej mniejszości. W poszukiwaniu dużych plaż z naturalnym piaskiem lepiej jest udać się na sąsiadującą wyspę Gozo. Z Malty na Gozo dostać się można za pomocą promu. Pomiędzy tymi wyspami znajduje się jeszcze jedna malutka i niezamieszkana wysepka, Comino. Wyjeżdżając na wakacje na Maltę, turyści odwiedzają zatem w sumie trzy wyspy.

Więcej informacji o Malcie znaleźć można na blogu www.gurupodrozy.pl/wyprawy/europa/malta/jak-zaplanowac-wakacje-na-malcie

Portugalia

Portugalia podobnie jak Grecja to zarówno ląd jak i wyspy. Tych wysp w porównaniu z Grecją jest znacznie mniej, ale są równie piękne. Do Portugalii należą takie wyspy jak Madera lub Azory. Są to wyspy, na których dominują tereny zielone i przyroda. Z względu na unikatowy klimat na tych wyspach przez cały rok jest zielono, a Madera nazywana jest nawet kolokwialnie „wyspą wiosny”.

Na lądzie najbardziej popularnym miejscem dla wczasowiczów jest teren Algarve. Tam też znajdują się długie, piaszczyste plaże, zjawiskowe klify i urocze miasteczka. Spędzając urlop w Algarve można w ciągu jednego dnia odbyć wycieczkę do Lizbony i zwiedzić najważniejsze miejsca w stolicy.

Bułgaria

W sezonie 2020 Bułgaria była jednym z pierwszych krajów zagranicznych, który otworzył się na turystów. Nie ma powodów sądzić, żeby w tym roku miało być inaczej. Bułgaria od dekad wita Polaków z otwartymi ramionami. Tamtejsze plaże nad Morzem Czarnym uchodzą za jedne z piękniejszych w Europie. Dodatkowo pogoda w okresie wakacyjnym jest idealna. Wybierając się do Bułgarii w lipcu i sierpniu turyści mogą liczyć na wysokie temperatury i słońce.

Włochy

Jadąc do Włoch znów trzeba zdecydować między pobytem na lądzie lub na tamtejszych wyspach. Można też połączyć jedno z drugim, ponieważ niektóre z wysp znajdują się bardzo bisko lądu i odległość można pokonać promem. Zdecydowanie najbardziej znaną wyspą we Włoszech jest Sycylia. Na Sycylii znajdują się przepiękne plaże, klify i urocze miasteczka. Znajduje się tam także aktywny wulkan, Etna, który można zobaczyć z bliska. Na lądzie miejsc do dowiedzenia jest setki. Od stolicy, Rzymu, przez sielskie jezioro Como i Toskanię po zjawiskowe wybrzeże Cinque Terre.

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
17%
Smuci
1
17%
Złości
2
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group