Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 3896
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kilka słów o basenie

Wtorek, 18 stycznia 2022, 9:30
Autor: PAW
Wałbrzych: Kilka słów o basenie
Fot. wizualizacja
Prezydent Roman Szełemej po raz kolejny potwierdził, że Gmina Wałbrzych nie wycofała się z pomysłu budowy w mieście basenu odkrytego.

O budowie basenu odkrytego w Wałbrzychu powiedziano już chyba wszystko. Przeprowadzono analizy i badania wśród mieszkańców Wałbrzycha dotyczące najlepszej lokalizacji kąpieliska, a firma zewnętrzna przedstawiła plany budowy i zagospodarowania terenu, na którym basen miałby powstać. Okazało się wówczas, że najlepszym rozwiązaniem byłaby budowa basenu w niecce po stadionie na ulicy Ratuszowej w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego kompleksu Aqua Zdrój.

- Będziemy robić to etapami. Najpierw chcemy stworzyć warunki do uprawiania piłki nożnej na stadionie na Nowym Mieście. Koncepcję już przedstawialiśmy - tam nas czeka rozbiórka trybun oraz w górnej części budowa boiska do gry w piłkę ze sztuczną nawierzchnią oraz budowa skateparku. Planujemy te prace wykonać w tym roku - mówi prezydent Roman Szełemej. - W przyszłym roku chcemy na tym stadionie na Nowym Mieście kontynuować prace przy boisku i bieżni, bo ma być to w zamyśle stadion piłkarsko-lekkoatletyczny.

Po zakończeniu prac na Nowym Mieście, w dalszej koncepcji jest przeniesienie prac na ulicę Ratuszową.

- Uwolnimy wtedy teren przy Aqua Zdroju i rozpoczniemy budowę basenu odkrytego - kontynuuje prezydent. - Trzeba sobie jednak jasno zdawać sprawę, że pandemia zmieniła bardzo wiele, a jedną z dziedzin życia, która bardzo się zmieniła jest spędzanie wolnego czasu. Wiele osób woli teraz spędzać wolny czas w mniejszym gronie, z grupą znajomych, na rowerze. Po wskaźnikach widzimy, że nieco mniej popularne są teraz baseny, ale zobaczymy co przyniesie nam przyszłość.

Twoja reakcja na artykuł?

14
32%
Cieszy
11
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
17
39%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group