Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4621
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kilka ulic czeka na przebudowę

Czwartek, 14 września 2023, 7:39
Aktualizacja: 9:17
Autor: red
Wałbrzych: Kilka ulic czeka na przebudowę
Fot. Wałbrzych Moje Miasto
Środki z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) miały być panaceum na wyniszczającą Europę pandemię COVID–19. Miały być akceleratorem zmian w polskich miastach, miasteczkach i wsiach.

Wczoraj po raz Prezydent Wałbrzycha dra Roman Szełemej podczas briefingu prasowego dotyczącego szczegółowych planów modernizacji dróg w północnej części miasta finansowanych ze środków z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) mówił o tym, że niestety Rząd RP wciąż blokuje absorpcję środków z KPO. Już od momentu ogłoszenia Krajowego Planu Odbudowy (KPO) Wałbrzych rozpoczął pracę nad projektami, które chce zrealizować z tych środków. Jednym z takich projektów jest: "Budowa i przebudowa dróg w strefach przemysłowych miasta Wałbrzycha w celu umożliwienia dojazdu oraz udostępnienia inwestorom ok. 80 ha terenów inwestycyjnych", który według dzisiejszych szacunków kosztowałby około 230 mln zł. Celem projektu jest budowa i przebudowa dróg umożliwiających dojazd i udostępnienie inwestorom nowych ok. 80 ha terenów inwestycyjnych (w tym skomunikowanie z WSSE centrum logistycznego koncernu Pannatoni usytuowanego przy ul. Ogrodowej z pow. hal 50 000 m 2).

- Rząd blokuje 230 mln zł z UE na remont dróg w północnej części Wałbrzycha. Na konferencji prasowej wspólnie z Sylwią Bielawską Wiceprezydentem Wałbrzycha i radnymi miejskimi mówiliśmy o projekcie przebudowy ulic: Ogrodowej, Wrocławskiej, Orkana i Prostopadłej o wartości 230 mln. Gotowy projekt, gotowe dokumentacje techniczne czekają na środki z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Wałbrzych potrzebuje tych pieniędzy, aby móc dalej się rozwijać - informuje prezydent Szełemej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
13
35%
Hahaha
1
3%
Nudzi
2
5%
Smuci
7
19%
Złości
14
38%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (50)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group