Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4992
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Sokołowsko: Kino "Zdrowie" online

Niedziela, 17 maja 2020, 8:27
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 maja 2020, 9:32
Autor: red
REGION, Sokołowsko: Kino "Zdrowie" online
Fot. organizatorzy
Kinoteatr „Zdrowie" w Sokołowsku dołączył do niezwykłego przedsięwzięcia zrzeszającego 45 kin w całej Polsce. MOJEeKINO.PL to największe wirtualne kino w kraju, inicjatywa jak dotąd niespotykana na taką skalą nigdzie w Europie. Dzięki platformie będziecie mogli oglądać repertuar kultowego kinoteatru nie wychodząc z domu! I to już od 21 maja!

Jak zauważyły ideatorki projektu: „Od blisko dwóch miesięcy żyjemy w świecie bez bliskości kultury, spotkań, bez emocji, jakie wywołuje w nas ciemna sala kinowa. Wychodząc naprzeciw potrzebom dzielenia się owymi emocjami, wspólnego doświadczenia i przeżywania wysokiej kultury Stowarzyszenie Kin Studyjnych powołuje do życia platformę kin studyjnych – MOJEeKINO.PL".

To ogromna szansa dla kin aby przeżyć trudny czas pandemii, zachować kontakt ze swoimi odbiorcami, a także zyskać – na poziomie ogólnopolskim – większą rozpoznawalność i nową widownię. Dla mniejszych kin (np. jednosalowych, sezonowych) platforma MOJEeKINO.PL ma jeszcze większe znaczenie – kina będą mogły pokazywać przez cały rok więcej wartościowych filmów wyselekcjonowanych z najlepszej oferty dystrybutorskiej w kraju. Na platformie dostępne będą filmy tak ważnych krajowych dystrybutorów jak Aurora Films, Hagi Film, Against Gravity, Next Film. Filmy nagradzane na najważniejszych festiwalach filmowych i oferujące niezapomniane przeżycia. Repertuar będzie cyklicznie zmieniany i wzbogacany o wydarzenia dodatkowe. Opiekę nad filmową ofertą „Zdrowia” sprawować będzie Diana Dąbrowska – filmoznawczyni i animatorka kultury, która w 2019 została nominowana do nagrody PISF-u w kategorii „Krytyka Filmowa".

Kinoteatr „Zdrowie" w Sokołowsku to miejsce o wyjątkowej historii i tradycji. Niegdyś część sławnego na całym świecie, dziewiętnastowiecznego kompleksu sanatoryjnego Dr. Hermanna Brehmera, dziś – jednosalowe kino studyjne z duszą i wartościowym repertuarem. Unikatowa przestrzeń wymiany myśli i przeżyć. W „Zdrowiu" od 2010 roku odbywa się międzynarodowy festiwal filmowy „Hommage a Kieślowski", którego patronem jest właśnie Krzysztof Kieślowski (w latach 1951-1960 reżyser „Dekalogu" mieszkał z rodziną właśnie w Sokołowsku i to naprzeciwko historycznego kina). Motto tego niezwykłego miejsca brzmi zresztą: „Kino – recepta na ZDROWIE!".

Działalność platformy rozpocznie wydarzenie bez precedensu – pierwszy w Polsce w całości zrealizowany on-line festiwal filmów fabularnych „WIOSNA FILMÓW", który do tej pory odbywał się w warszawskich kinach Elektronik i Amondo. Na festiwal organizatorzy zapraszają w dniach 29 maja – 7 czerwca. W ramach festiwalu przez 10 dni pokazanych zostanie ponad 30 filmów m.in. w Berlinie, Cannes, Wenecji czy Toronto. Duża część z nich to przedpremiery lub polskie premiery. Bilety na każdy pokaz będą kosztować 15 PLN. Kinoteatr „Zdrowie" serdecznie zaprasza na „WIOSNĘ FILMÓW", a od 21 maja dostępny będzie na platformie cały repertuar.

Zapraszamy do oglądania filmów online w Kinie Zdrowie!

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group