Czytających: 5609

Wałbrzych, Szczawienko: Klasa A: Czarni na samym dnie

Poniedziałek, 16 listopada 2009, 15:59
Aktualizacja: 16:16
Gorzej już chyba być nie może. Piłkarze Czarnych Wałbrzych przegrali 11 mecz w tym sezonie i na koniec rundy jesiennej znaleźli się na przedostatnim miejscu w tabeli klasy A.

Wałbrzyszanie na własnej murawie podejmowali w niedzielę ligowego średniaka Unię Jaroszów. Jedynie zwycięstwo mogło zapewnić im przesunięcie się w tabeli na bezpieczną 14 pozycję.

Po 10 minutach gry to Czarni powinni prowadzić, ale nie wykorzystali rzutu karnego. 10 minut później, po fantastycznym strzale z 22 metrów w samo okienko, Dawid Łukasiewicz wpisał się na listę strzelców i to goście objęli prowadzenie. Wałbrzyszanie w pierwszej połowie próbowali odrobić straty, ale piłka do siatki Unii nie trafiła, ani razu.

W drugiej częsci gry ekipie Czarnych udało się zdobyć bramkę, ale sędzia główny dopatrzył się przewinienia. Gospodarze z każda minutą atakowali coraz groźniej zapominając o obronie i to zemściło się w 91 minucie. Po indywidualnej akcji Krzysztofa Koziejskiego do siatki gospodarzy trafił Janusz Sypko, ustalając wynik spotkania na 2:0 dla piłkarzy z Jaroszowa.

Czarni po 15 meczach plasują się na przedostatnim miejsce w tabeli, ale do Grodna Zagórze Śląskie tracą tylko 1 oczko. Na wiosnę więc wszystko może się zdarzyć...

Czarni Wałbrzych - Unia Jaroszów 0:2 (0:1)

Czarni Wałbrzych 0-2 Unia Jaroszów

Oto krótki film zrealizowany podczas meczu Czarnych z Unią przez ekipę z Jaroszowa: