Czytających: 8455

Wałbrzych, Nowe Miasto: Klasa A: Czarni z kolejnym kompletem punktów

Wtorek, 6 kwietnia 2010, 14:44
Aktualizacja: Środa, 7 kwietnia 2010, 10:00
Już tylko jeden punkt tracą do trzynastej ekipy tabeli walczący o utrzymanie się w lidze piłkarze Czarnych Wałbrzych. A–klasowicz wygrał w ostatniej kolejce z Granitem Roztoka 3:1.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków gospodarzy, którzy do momentu naprawy boiska na Szczawienku, występować będą gościnnie na stadionie na Nowym Mieście. W 10 minucie swojej szansy nie wykorzystał Cizio. Dwie minut później z rzutu wolnego uderzał Rzepecki, ale golkiper gości sparował piłkę nad poprzeczkę. Co nie udało się w 12 minucie, zrobili Czarni 60 sekund później. Darmochwał idealnie wrzucił piłkę z rzutu rożnego, a Mudzin dołożył tylko głowę i wpakował futbolówkę do siatki. Po zdobyciu gola wałbrzyszanie za bardzo się rozluźnili, co spowodowało strzelenie w 20 minucie bramki wyrównującej przez Granit. 2 minuty później wszystko wróciło jednak do normy. Cizio dograł dokładną piłkę do Janiaka, a ten z 8 metrów pokonał bramkarza gości.

W drugiej połowie gra się wyrównała, a na szczęście dla gospodarzy, bardzo dobrze bronił tego dnia Jesionowski - nowy nabytek Czarnych i ekipie z Roztoki nie udało się zdobyć już bramki, nawet ze 100-procentowych sytuacji. Gości w ostatniej minucie dobił Janiak, który wykorzystał dokładne dogranie Witosławskiego.

- Cieszymy się bardzo z tego zwycięstwa i chcemy podtrzymać dobrą passę w kolejnym spotkaniu - powiedział po meczu Marek Żamojcin, trener Czarnych.

Czarni Wałbrzych - Granit Roztoka 3:1 (2:1)
Czarni: Jesionowski, Rutecki (78 Gwóźdź), Motak, Mudzin, Beniak, Janiak, Darmochwał, Rzepecki, Cizio, Kwiatek (75 Witosławski), Konsewicz