Zalogowanych: 5

Pieszyce: Klasa okręgowa: Gorce spadają w tabeli

Środa, 3 listopada 2010, 20:58
Aktualizacja: 20:59
W kolejnym meczu klasy okręgowej Górnik Gorce uległ w Pieszycach miejscowej Pogoni 0–1.

Po ostatnim zwycięstwie nad Zjednoczonymi Żarów, piłkarze Gorc chcieli zdobyć w Pieszycach komplet punktów. Jednak to miejscowi od początku przeważali i gdyby nie dobra postawa Krzysztofa Delingera w bramce Górnika, to Pogoń już do przerwy prowadziłaby co najmniej różnicą kilku goli. Delinger udowodnił, że godnie potrafi zastąpić Daniela Garwola w bramce Górnika.

W Pieszycach, Pogoń miała zdecydowaną przewagę, ale defensywa gości dobrze się spisywała. Pieszyce w pierwszej połowie zdecydowanie przeważały, ale nie potrafiły znaleźć sposobu na Delingera. Gorce grały w pierwszych 45 minutach z wiatrem i to ułatwiało im bronienie dostępu do własnej bramki.

W drugich 45 minutach mecz wyglądał inaczej. To Pogoń atakowała, ale Gorce się broniły. Nadal świetnie bronił Delinger, ale w końcu Sebastian Gorząd przeprowadził skuteczną akcję. Gorząd dośrodkował do Łogowskiego, a ten zdobył gola, który zaważył o losach meczu. Później nadal Pogoń przeważała, a Gorce się broniły. Miejscowi mieli jeszcze co najmniej kilka okazji do zdobycia goli, ale albo Gorce ratowała poprzeczka albo dobrze interweniował Delinger.

Pogoń Pieszyce – Górnik Gorce 1-0 (0-0)

Gorce: Delinger – Kois, Klimek, Szatkowski, Klimek – Maliszewski, Ostrowski, Grzelak, Pryk- Grzesiak, Fraś (Dobrzański)