Wałbrzych: Klasa okręgowa: Juventur odrabia straty

Poniedziałek, 18 października 2010, 18:58
Aktualizacja: 18:59
Sebastian Cupiał poprowadził kolegów do zwycięstwa
Po fatalnym początku sezonu coraz lepiej spisują się piłkarze Juventuru Wałbrzych. Wprawdzie w ubiegłym tygodniu ponieśli porażkę, ale widać było symptomy lepszej gry. Podopieczni Mariana Bacha potwierdzili to w meczu z Unią Złoty Stok i wygrali 2–0.

Od początku meczu z Unią przewagę posiadał Juventur. Nasi atakowali od pierwszej minuty, bowiem punkty zespołowi z Wałbrzycha są potrzebne, by wreszcie opuścić ostatnie miejsce w tabeli. W pierwszych 45 minutach nie popisał się Tomasz Mrozowski, który zmarnował dwie stuprocentowe okazje do zdobycia goli. Nasza defensywa w tym okresie gry radziła sobie bardzo dobrze z rozbijaniem ataków gości ze Złotego Stoku.

W drugich 45 minutach piłkarze z Wałbrzycha wykazali się już lepszą skutecznością. Pierwszy gol dla miejscowych padł w 60. minucie, kiedy dośrodkowanie Tomasza Resela wykorzystał Dariusz Dydrych. Kilka minut później, za dwie niewykorzystane okazje z pierwszej części, zrehabilitował się Mrozowski, który tym razem wykorzystał zagranie Dydrycha i ustalił wynik meczu na 2-0.

Juventur Wałbrzych – Unia Złoty Stok 2-0 (0-0)

Juventur: Jasiński – Gromniak, Stawiński, Bachmatiuk, Zapała – Dudek, Szkudlarek (74’ Fedycki), Cupiał, Resel – Mrozowski (86’ Sikorski), Dydrych