Czytających: 4164

Wałbrzych: Klasa okręgowa: Upragnione zwycięstwo Juventuru

Niedziela, 19 września 2010, 14:22
Aktualizacja: 14:23
Dopiero w meczu 6. kolejki piłkarze Juventuru Wałbrzych zainkasowali komplet punktów. Juve pokonało Spartę Ziębice 2–0.

Podopiecznym Mariana Bacha idzie w tym sezonie bardzo słabo. Punkty są potrzebne graczom z Wałbrzycha, bowiem ich sytuacja w tabeli jest trudna.

W sobotę od początku na boisku dominowali piłkarze Juve. Widać było, że bardzo zależy im na odniesieniu zwycięstwa. Graczom z Wałbrzycha brakowało jednak tego dnia skuteczności. Już do przerwy powinni prowadzić różnicą co najmniej kilku goli. Do przerwy jedynie Jastrzębowskiemu udało się znaleźć drogę do siatki rywala.

Druga połowa była bardzo podobna do pierwszej części. Nieco częściej wprawdzie atakowali przyjezdni, ale tego dnia defensywa Juventuru grała pewnie i rzadko dopuszczała napastników z Ziębic do okazji strzeleckich. Tymczasem jeden z kolejnych ataków gospodarzy przyniósł efekt bramkowy w 83. minucie. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Sikorski i pierwsze w tym sezonie zwycięstwo Juve stało się faktem.

Juventur Wałbrzych - Sparta Ziębice 2-0 (1-0)

Juventur: Jasiński, Zapała (K.Szkudlarek), Resel, Stawiński, Bachmatiuk, - Rzeczycki, Jochym, Cupiał, Dydrych (Fedycki) - Jastrzębowski, Marcinkowski (Sikorski)